Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális a rendszeres alacsony...

Normális a rendszeres alacsony testhőmérséklet? (34.5-35.5) Ha nem, mi lehet az oka és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mindig így volt, tehát élek. :))

Gyerekkoromban voltam persze néha lázas, azóta is előfordult néhányszor, de 15-20 éve biztos, hogy ez az állandó hőmérsékletem.

Digitális hőmérővel, fülhőmérővel, régi típusúval... szinte mindegy, mivel mérve. Biztos, hogy nem rosszul lett mérve, mert annyiszor nem lehet rosszul mérni. (Kórházban, szülés utáni napokban orvosok is mérték, akkor is a szokásos volt, ilyenkor elintézik azzal, hogy láz biztos nincs.) Fülhőmérővel pl. férjem is mérte nekem, neki és a gyereknek is, és csak nekem mindig a szokásos jön ki, ő is csodálkozik, hogy ez meg hogyan lehetséges?

Közben körülöttem mindenkinek ugyanazzal a lázmérővel mérve normális a hőmérséklete...


2010. ápr. 19. 10:43
1 2
 11/13 Johi_ válasza:

Kedves Kérdező, én is olvastam most kicsit erről... és egyet értek az előttem válaszolóval. Ha mindig ennyi volt a testhőd, és más tünet nincs, akkor neked így jó... valamelyest genetikai lehet...

A háziorvosod pedig pártolni szeretném... egyrészt igaza van abban, hogy a röntgent amennyiben lehet kerülni kell... A kezelésben nem segít sokat az, ha látják röntgenen is a gerincszkoliózist vagy csifózist, mert az szabad szemmel is látszik. Én is kerülöm, még ha küldenének, akkor sem nagyon mennék. Ártalmasok a Röntgen sugarak! A gerincferdüléssel és hátfájással Balneológushoz kell menni, és gyógytornára, Fiziokinentoterápiára. Ők tudnak adni olyan tornát, ami segít meggátolni a további ferdülést és a balneológus adhat hordanivaló hátferincferdülésnek való hámot...

Egy ismerősöm is mondja h neki mindig 36 alatt van, és neki lehet a pajzsmirigy alulműködése okozza, mert azzal tudja, h gond van.

2015. okt. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Az átlagos testhőm nem megy 36°C fölé. Jól érzem magam így, és mióta az eszemet tudom ez így van. :) Az egyetlen ami engem egy kicsit "zavar", amikor a 37°C-ot eléri a lázam (mert a mi esetünkben ez már nem sima hőemelkedés), akkor aki nem ismer elintézi, hogy de hát ez csak hőemelkedés.
2016. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Csatlakozom a 35 körüli testhőjűekhez.

Nekem a házi orvos azt monda családi, meg akkor is, ha csak 21 éves koromban kezdődött...

Viszont nekem volt már 42-es lázam is, és általában 38+...

2019. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!