Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hetek óta 14 órákat alszom,...

Hetek óta 14 órákat alszom, hiába próbálok felkelni. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Néhány kivételtől eltekintve folyamatosan 12-14 órákat alszom. Van hogy felébredek 8-10 óra alvás után ránézek az órára és azt gondolom végre sikerült időben ébrednem, majd egyből visszazuhanok mély álomba és általában rosszakat álmodok. Legutóbb éjfélkor elaludtam, és délután kettőkor bírtam kikelni az ágyból. Akkor is ennyit alszom ha előtte semmi megerőltetőt nem csináltam és ugyanennyit aludtam.

Más volt így ezzel már? 20/L



2016. aug. 21. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Történt valami lelkileg megterhelő dolog?
2016. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem
2016. aug. 21. 14:59
 3/9 Yabu ***** válasza:

Szia

Nem lehet hogy vashiányod van? Én is képes vagyok délután kettőig aludni, akkor is csak azért kelek ki, mert már muszáj. De van hogy felhúzom az órát 8-ra, de képtelen vagyok kikelni. És bármennyit alszok, hiába, mert képes vagyok bárhol, bármikor aludni.

Én is szedek rá vasat egy ideje és jobb egy kicsit, de nekem nagyon kevés vasam van. Nagy valószínűséggel neked is ez lehet a gondod, úgyhogy szerintem menj el dokihoz és mondd neki, meg lehet be is utalna vérvételre és kiderülne. Mindenesetre ha ez a baj, nincs ezzel gond, felír neked vasat és megoldódik. Sajnos gyakori a vashiány főleg fiatal korban, lányoknál.

2016. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként szedek vasat csak nem olyat amit orvos írt fel. Elméletben 200°-ot naponta, de lehet hogy nem szívódik fel rendesen. Lehet tényleg elmegyek orvoshoz ha szeptemberben is ez lesz, bár voltam hasonló tünetek miatt régebben és minden oké volt a vérképpel.
2016. aug. 21. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen amikor


1, vashiányom volt


2, allergiagyógyszert szedtem.



Azt hittem mérgezésem van, annyira nem volt erőm és ugyanígy visszaájultam ébredéskor.


Nem szedsz allergiagyógyszert?


vagy valamilyen gyógyszert, táplálékiegészítőt?

2016. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezeket szedem: multivitamin, magnézium, vas (csak pezsgőtabletta), b-vitamin komplex, cink, c-vitamin (1000), kalcium


de nem rég volt egy kis szünet mikor elfogytak a vitaminjaim és úgy érzem akkor jött a fáradtság, azért most próbálok odafigyelni hogy rendesen szedjem újra, hátha segít

2016. aug. 21. 15:39
 7/9 Yabu ***** válasza:
Egyébként még ügyelj arra hogy miket szedsz, mert van olyan gyógyszer ami gátolja a vas felszívódását. Én se veszek be emiatt gyomorégésre semmit, mert sajnos a kettő üti egymást...
2016. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen menj el pszichiáterhez mert NEM NORMÁLIS ENNYI ALVÁS!!! HOGYAN DOLGOZOL HA ÁTALSZOD A HÁROMNEGYED NAPOT???!!!



DEPRESSZIÓS VAGY TE DE A JÓ HÍR HOGY EZ KIVÁLÓAN KEZELHETŐ ÉS GYÓGYÍTHATÓ MEGFLELEŐ GYÓGYSZEREKKEL! :)

2016. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen nézess egy vérképet! Vashiány, pajzsmirigy betegség szokott ilyet okozni, mielőtt kezelni kell mert nem tesz jót ennyi alvás.

Nekem is 20évesen lett alulműködésem, csak annyi volt a jel, hogy sokat aludtam, 12-15órákat és nem voltam kipihent. A házidokinak azt mondtam hogy biztos vizsgaidőszak, vitaminhiány, aztán ott ordított a TSH-m hogy baj van. 3 felett gond, nekem 10 volt!

2016. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!