Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ingadozik ilyen erőtelje...

Miért ingadozik ilyen erőteljesen a hangulatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A legtöbbször hirtelen jól érzem magam utána meg legszivesebben csak hazamennék, de otthon is rosszul érezném magam. Borzasztóan függ a közérzetem az időtől,évszakoktól,környezetemtől. Ez odáig ment el, hogy ősszel,télen (suli időbe) szinte semmire se tudok figyelni,fáradt vagyok és nagyon rosszkedvem van. Nyáron vagy tavasszal pedig mintha egy teljesen másik szeméyiség lennék. Van hogy hetente változik a teljesítményem csak a hangulatom miatt. Minden tanárom azt mondja, hogy okos és tehetséges vagyok csak nem értik h miért vagyok ilyen "hullámzó". Probálok máshogy viselkedni, de ezzel csak rontok a helyzeten. Mit kéne tegyek,csináljak, hogy ilyenkor kicsit éberebb legyek vagy vidámabb?



2016. aug. 22. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen fordulj pszichiáter szakorvoshoz amilyen gyorsan csak tudsz. A betegséged neve bipoláris zavar. Ez azt jelöli hogy az ebben szenvedű emberek hangulata egy ideig depressziós, lehangolt és rosszkedvűnek érzik magukat majd ez (egyénenként változó módon egy-két héttől akár hónapok múlva is) átfordulj mániában/hipomániába ami féktelen jó kedvet, kevés alvást és eufóriát okoz. Majd ismét depressziós szakasz jön és így váltja egymást a két hullám amit megszakíthat normális hangulati állapot is.


Ez a betegség megfelelő gyógyszerekkel igen jól kordában tartható de nem gyógyítható. Ismerősöm is ebben szenved és lítiumot szed de élete végéig gyógyszert kell szednie.


Nagyon komoly betegségről van szó ami esetenként öngyilkosságot, munkanélküliséet vagy hajléktalanságot is okozhat. Ezért érdemes azonnal pszichiáterhez fordulni ha ilyen tünetejet észlel valaki magán. Fiatalok betegsége 15-25 éves kor között alakul ki leggyakrabban!

2016. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A "suli időből" arra következtetek, hogy tinédzser lehetsz. Ebben az életszakaszban a folyamatos hangulatingadozás természetes dolog. Ha gyengének, fáradékonynak érzed magad, akkor szedj vitamint, az egy kicsit feltuningol akár az őszi-téli szezonra is.
2016. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Nem is hallottam ilyen vagy hasonló betegségről. Rákerestem arra amit mondtál és nem ismertem magamra. Eléggé megijesztettél :D Ilyen erőteljesen nem ingadozik a hangulatom mint ahogy te leirtad, de azért észben tartom és még átgondoom párszor amit mondtál. Köszönöm a válaszod! :)
2016. aug. 22. 20:08
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 15 éves vagyok szüleim is azt mondták, hogy a korom miatt. Vitamint nagyon sokáig kellett is szedjek (nagyon válogatos voltam szinte semmit nem ettem meg :D) sőt régen külön vastablettákat írtak fel nekem egy vérvétel után :/ Már majdnem hogy egy fél éve nem szedem pedig kellene csak félreraktam. Sokszor ha fáradékonyabb vagyok, nehezebben végzem el a mindennapi feladatokat,ezért is megy el a kedvem. Lehet hogy ez a baj?
2016. aug. 22. 20:13
 5/5 A kérdező kommentje:
#3 Csak óvatosan a szavakkal :) Túl sokat nem segítettél de azért köszi hogy rámszántad az idődet :D
2016. aug. 22. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!