Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek depresszió ellen,...

Mit tegyek depresszió ellen, ha nem akarok gyógyszert szedni rá sem pedig orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
várjak amíg magától elmúlik? kb mennyi idő még? hetek óta tart és egyre rosszabb
2016. márc. 15. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha az ok nem múlik el, vagy nem teszed rajta túl magad, nagy eséllyel csak rosszabb lesz..
2016. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és ha innék? az szokott segíteni
2016. márc. 15. 18:19
 3/15 anonim ***** válasza:
ja átmenetileg, de a végén csak rosszabb lenne. a gyógyszer se nagy megoldás, ha csak nem kóros az állapotod, ilyenkor jobb elmenni orvoshoz, vagy beszélni valami baráttal.
2016. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát az jó ötlet. Végülis úgysincs még elég alkoholista az országban.
2016. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mi köze van a korának és a nemének a problémához?
2016. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
felnőtt nő, de én sem értem, a depi mindenkinél hasonló
2016. márc. 15. 19:01
 7/15 A kérdező kommentje:
mi számít kórosnak vagy veszélyesnek? tudom, hogy el tud fajulni, egyelőre nagy nehezen de azért még el tudom magam látni, csak nem funkcionálok. oké, hogy a pia nem megoldás, de a gyógyszeres kezelés meg kamu, senki nem gyógyul meg tőle, csak szétcseszik vele a szervezetüket, nem olyan mint a védőoltás vagy az antibiotikum, ami mondjuk ténbyleg gyógyít vagy megelőzi a betegséget. Láttam teljesen gallyra menni embereket antidepresszánsoktól, ha csak az az egyetlen alternatíva, akkor inkább halálra iszom magam, lényegi különbség nem sok van akettő között
2016. márc. 15. 19:04
 8/15 anonim ***** válasza:
azért írtam a pszichiátert, mert amíg nem befolyásolja komolyabban az életviteledet, kezelhető vagy. Utána már a gyógyszer elkerülhetetlen lesz és a 100%-os gyógyulás se biztos. Ne kerülgesd szerintem a témát, ha valóban meg akarsz gyógyulni.
2016. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát lehet hogy azt kéne, de az nem gyógyszerrel indít egyből?
2016. márc. 15. 19:17
 10/15 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz menj, ne pszichiáterhez.

A pszichológus elbeszélget veled, együtt megtaláljátok a probléma okát, megoldjátok, meg ilyesmi. Lehet nem is a depresszió a legnagyobb problémád, csak még te magad se tudod, hogy mi és mit tegyél ellene.

Pszichiáterek többsége a gyógyszerben látja a megoldást, nem is fog veled elbeszélgetni részletesen, mert ideje se lenne rá.

Pszichológusnál egy alkalom kb. 1 óra, pszichiáternél max. 10 perc.

Szóval pszichológushoz menj, ha ő is úgy látja, hogy már csak a gyógyszer tud segíteni rajtad, akkor tudod...

Van ingyenes pszichológus is, nem kell egyből magánhoz menni.


Ha elkezdesz inni depresszió ellen, akkor egy idő után már alkoholista leszel, és azt is a pszichiáter gyógyítja meg... gyógyszerrel.

2016. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!