Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történhet ilyenkor velem?...

Mi történhet ilyenkor velem? Pánikrohamom van?

Figyelt kérdés

Nyugisan sétálgatok, vagy teszem a dolgom, nem gondolok semmire, majd a jó közérzetből pár perc alatt olyan szintű hányinger, belső remegés, szívdobogásérzés keletkezik, hogy meg kell állnom pár percre (bárhol) és el kell húzódnom az emberek közeléből, de utána fél órán keresztül is csak támolyogni tudok. Az embereket, társaságot sosem kedveltem igazán, de ennyire rosszul még sosem éreztem magam, most meg egy hét leforgása alatt ez a harmadik eset. Orvosnál voltam, vért vettek, ultrahangra elküldtek (vakbél gyanú, mert néha beszúr a jobb oldalam), de pár vesekövön kívül semmit sem találtak. Ráfogták a stresszre.


Tényleg kialakulhat a folyamatos emberekkel szemben tapasztalt csalódás, kitaszítottság érzés és balszerencsék idei sorozata hatására ilyen rosszullét? Tapasztalatok valakinek? Vagy a vesekő okoz valami görcsöt? De annyira meg nem nagy a fájdalom...


25F


2016. nov. 21. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség lehet! Volt nekem is, nagyon kellemetlen. Ha tömegbe kerülök, még mindig szorongok, de megtanultam kezelni.
2016. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy lehet kezelni? Számodra mi volt hatásos? Bár tudom, minden ember más és más.
2016. nov. 21. 17:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát elhatározás, kitartás, gyógyulni akarás. Nem igazán tudom elmondani, ez benned játszódik le.

Hétvégén, szülinapi bulin voltam, a parfümök illata is fojtogatott. Azt hittem megfulladok. :D Ilyenkor terelem másra a figyelmem, megpróbálok beszélni valakivel, esetleg kicsit távol a tömegtől. Vitaminok, ásványi sók segíthetnek még.

2016. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Itt ez elhatározás, meg az ima az kevés lesz.
2016. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4: Mire gondolsz? Pszichológus, pszichiáter célirányosan?
2016. nov. 21. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez az lehetett, nekem is van néha. Emberek között sokáig elvagyok, aztán egyszercsak ki kell mennem, nem bírom. Egy pozitív gondolatra kell koncentrálni, én pl a kedvenc dalaimból szoktam ilyenkor dúdolni, arra koncentrálok. Sajnos az orvosok szeretik elintézni nyugtatóval ezt, nekem is adtak, de köszönöm, egyedül is legyőztem!
2016. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyedül is tört már rád? Mondjuk este, lefekvés előtt.
2016. nov. 21. 19:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Este nem, otthon nincs időm, mindig lefoglal valami, de egyedül már volt pl utcán, de gyakoribb az étterem, rendezvény, házibuli. Közeli barátokkal már megszűnt!
2016. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha már a semmiből is jön, akkor ez sűrűsödik majd (bár lesznek majd jobb periódusok is). Az ember kínlódik vele 1 évig, aztán nyugtatókat szed, aztán fél évig semmit, mert, hogy ő "erős" és "nem mérgezi magát", végül feladja és elmegy pszichiáterhez, aki felír antidepresszánst és attól 2 hónap múlva tartósan jól lesz.
2016. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a gyógyszeres kezelésével! Az én dokim, témába volt a dologgal és tudta min megyek keresztül, még is mindig arra biztatott, hogy én magam győzzem le. És sikerült, szerencsére vannak még orvosok, akik nem csak a gyógyszereket akarják forgalmazni!

Nekem a MgB6-on és más vitaminokon kívül, nem került más gyógyszer a szájamba, néha egy jó tea is, nagyon pozitív hatást ért el, nyugodtan aludtam.

ÉS itt vagyok, kutya bajom, úgy hogy tartsa meg az antibigyóit a pszichodoki, nekem nem kell!

Természetesen ez egyéntől függ, ha úgy érzed, nincs más kiút tessék csak. Feladni mindig könnyebb és aztán élheted az életed mámorban, csak vegetálsz mint a zöldségek azoktól a bogyóktól.

2016. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!