Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem birok hízni! HELP! Mit...

Nem birok hízni! HELP! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy 14 éves lány vagyok, 160 cm, és 39 kg, már vagy 1 éve. :( Nem tudok hízni, pedig eszek rendesen, még este 9-10 körül is. Foggalmam sincs mit tegyek. Szörnyű. :(
2010. máj. 2. 11:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
Próbálj zsírosabb kajákat enni, nasizz tévé előtt, egy jó könyv mellett, de ha nem hízol ezek után se, szerintem fordulj szakértőhöz...
2010. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Bár a suliorvos is mondta hogy híznom kéne, de amúgy semmi bajom sincs. állítólag. :/
2010. máj. 2. 11:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez alkati kérdés is lehet.... Ha a családod, szüleid is sovány alkatúak, te sem fogsz igazán kigömbölyödni... Bár ez a 39 kg valóban nagyon kevés, de ha szervi bajod nincs, akkor valahogy el kell fogadnod, hogy sovány vagy... :(

Talán, felnőttkorban később még fogsz majd hízni, pl. terhesség alatt, gyermek születésekor...

Ha legalább 50 kilóig el tudnál jutni, az jó lenne... Az a baj, hogy míg a fogyókúra eredményes lehet diétával és akaraterővel, addig a -direkt- hízás sokkalta nehezebben megy, ez tény. Főleg ha alkati kérdés, de az is lehet, hogy valószínűleg sokkal gyorsabb az anyagcseréd, mit az átlagnak.

(Mindenesetre szívbetegség, agyérszűkület, cukorbaj, magasvérnyomás valószínűleg soha nem fog kínozni!!:) - - - minden rosszban van valami jó... :)

2010. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. máj. 5. 19:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne zsíros kajákkal akarj hízni, hanem csak kezdj el sportolni nagyon intenzíven. Ajánlanám a kajakot, vagy valami hasonlót, mert attól rendesen megizmosodsz.
2010. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Figyelj, szerintem örülj neki és fogadd el:) Én is ugyanilyen alkat vagyok, mióta az eszemet tudom. Imádok enni, főleg az édességeket, de egyszerűen semmi. Nagyon sokáig én is szenvedtem emiatt és próbáltam hízni, mert nem tetszett, hogy ennyire vékony vagyok, és csupa átlagos, esetleg kicsit húsosabb testalkatú lányok vettek körül, nekem pedig az volt a szép, a normális. De mostanra már rájöttem, hogy tulajdonképpen szerencsém van, mert nem keseríti meg az életemet a fogyókúra soha, és annyit ehetek amennyi csak jól esik, és ez nagyon jó érzés. Ami pedig a külsőmet illeti, azt is elfogadtam már, és a fiúk szeretik a vékony, törékeny lányokat ezt hidd el, tapasztalat;) Egyébként, még csak 14 éves vagy, és ahogy nősz, nőiesedsz, egyre szebben kijön majd az alakod, szép melled lesz, feneked, de a vékonyságod ugyanúgy megmarad, velem is így volt:)Mellesleg ha később meg is hízol szülés vagy egyéb miatt, az sem lesz olyan drasztikus, és az alkatod miatt könnyebb lesz szebb maradni:)
2010. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
sztm attól hogy olyan kajákat ennél amik hízlalnak nem teszel jót magadnak,csak növeled a koleszterin szintedet stb..Inkább sportolj,és egyél olyan kajákat amiben sok vitamin van és tápanyag.
2010. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szerintem menj el dokihoz, és vérvétellel nézess egy TSH-t. Lehet h pajzsmirigy túltengésed van, amit mindenképpen kezeltetni kell endokrinológussal.
2010. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia nekem is ugyan ez volt a bajom általános suliban már mindenféle rém történeteket kitalált a doki rólam :D

ma már csak röhögök rajta.

én is 14 évesen 37kiló voltam és 160 cm magas akkor nyúltam meg hirtelen egy 10cm így a 160cmhez már érdekesen nézett ki a 37 kiló.

nálunk ez családi vonás, szerintem nálatok is az lehet, én speciel 21 évesen kezdtem el hízni és már talán elérem az 50 kilót is néha. :D szal ne aggódj örülj neki h nem egy fotelbálna alkat vagy akiket a doki ugyan úgy cseszeget, tudom h nehéz elfogadni a vékonyságodat de hiába tömöd magad csak szarul leszel :S nekem is ugyan ez volt, most meg örülök neki h 50 kiló vagyok míg a többi volt "normál testsúlyú" osztálytársam akkora lett mint egy malac.

2010. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igazából sportolok is, már 9 éve lesz hogy táncolok, hetente egy alkalommal szoktam menni próbákra. :) Igazából nem is azért zavar ez engem, mert hogy hogyan is nézek ki, hanem hogy nem lehet rámvaló nadrágot találni, csak nagyon ritkán. :/ Na de majd alakul ez valahogy. Még1× ksözi! :)
2010. jún. 22. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!