Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem bírok enni, hízni?

Miért nem bírok enni, hízni?

Figyelt kérdés

164 cm vagyok, 48 kg. (márha, vagyok most annyi).

2009 nyarán 53, kishíján 54 kilóval büszkélkedhettem, tényleg jó alakom volt. 2010 januárjára lefogytam alig 46 kilóra.. Sokat voltam ideges, kollégiumban 'laktam' (januárig), pánikbetegségem, szorongó(elkerülő) személyiségzavarom, depresszióm, igen súlyos szorongásom, alvászavarom van/volt, az idegességtől rendszeresen hánytam a sulis fél évem is, orrom vérzett, hasmenés, stbstb. Biztosan ezek befolyásolták, de továbbra sem bírok egy kilót sem hízni. július van, és én január óta talán 1-2 kilót híztam. a pszichiáterem rivotrillal meg hasonlókkal tömött, mikor átkerültem a pszichológusnőmhöz, leszoktatott, és homeopátiás (hasztalan..) gyógyszereket kaptam. ő azt mondta (mint mindenki más) hogy rettenet soványka vagyok, és napi HATSZOR kellene ennem, ehelyett én eszem napi 1x-2x. egyszerűen nem bírok többet.. nem megy, nem kell.. valaki segítsen : (


2010. júl. 22. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el az orvoshoz, írattasd fel vele a Peritol nevezetű gyógyszert és minden este vegyél be egy tablettát. Nekem használt :)
2010. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kell keresni a probléma gyökerét és az megoldani. Egyértelműen lelki eredetű a dolog. Mint sok mindenre, erre is megoldás lehet a sportolás, mert stresszoldó hatása van és beindítja a szervezet normális energiaáramlását.

Mi volt az oka az idegességednek?

2010. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, peritol.. Kaptam már a háziorvosomtól, szedtem egy darabig, de nekem teljesen hatástalan.. azért köszönöm.


Másodiknak:

Lelki eredetű, igen. Családi (anyagi, veszekedések, stb) problémák, kiskoromtól kezdve kiközösítenek minden társaságból, illetve holnap leszek együtt mostani barátommal fél éve.. Amióta vele vagyok, kijárok a lakásból, és van egy banda, amelyik befogadott.. De előtte mindenhonnan közösítettek, rondának tartottak. Anorexiás szövegekkel piszkáltak. Negyediktől migrénes vagyok volt alsós osztályfőnököm miatt.. Az eddigi osztálytársaim kiidegeltek. Anyám, apám beteg, anyám főként nagyonnagyon. Volt, hogy heten laktunk ebben a kis lakásban, az is megviselt, és nemmellesleg az is, hogy a szülők keveset törődtek velem, lehet közrejátszik az, hogy becsúsztam..

Még olyan óvodás koromban előfordult, hogy a saját házunk előtt játszottam, a többi utcagyerek meg kaviccsal dobált.


Igen nagy balhék voltak itthon, kb 3 éve kezdtem besokalni, úgy másfél-két éve depresszív állapotba kerültem.. A többi betegségem nagyjából leírtam már feljebb.. Voltak öngyilkossági kísérleteim is. Nagyon komoly önértékelési gondjaim vannak. Volt egy 10 éves husky szukám, aki elpusztult tüdődaganatban tavaly május nyolcadikán, az is betett..


A sportról.. Lovagoltam 6 évet (osztályban, terepen, táv, díjugratás). Most felvettek ide a Pettkóba lótartóéstenyésztőnek 11.-be. Úgyhogy megint elkezdem, és versenyzési lehetőségeim is lesznek. Viszont mikor sportoltam, még soványabb voltam.

2010. júl. 22. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg örülni is egy kicsit az életnek. Az evés is egy nagyon jó dolog. Gondolj ételekre, hogy milyen finomak lehetnek. Igyál ebéd előtt egy pohár sört. A B vitamin meghozza az étvágyat.
2010. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!