Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges hosszú távon a...

Lehetséges hosszú távon a napi 2 óra alvás?

Figyelt kérdés
Persze nem egyből, hanem fokozatosan, 3-4 év alatt.
2010. máj. 2. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Napi 2 óra alvás hosszú távon egészségkárositó!Oda lesz az idegrendszered és nem tud regenerálódni a szervezeted!Ha fokozatossan csinálod ha nem...,min. 6 órát kell aludni!!
2010. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Hat a szervezetnek nem eleg.

Nekem szuksegszeru volt munka es tanulas miatt.

3 honapig csinaltam.

A harmadik honapban mar voltak olyan tunetek, hogy sirogorcsot kaptam az ebreszto ora miatt, meg allva elaludtam a buszon, ugy kaptak el.

Szerintem nem nyero.

A szervezet biologiajanak pihenni kell legalabb napi 6 orat

2010. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Még rövidtávon se! Kb 3 óra egy alvási periódus, de még az is csak rövidebb távon tartható.
2010. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
természetesen nem, hogy is jut ilyesmi eszedbe? :)
2010. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt alváshiányba bele lehet halni, jobb esetben bele lehet őrülni, de mindenképpen rontja a nappali teljesítményt.


Én a diákjaimak azt szoktam mondani, hogy a jó munka ELŐFELTÉTELE az elegendő pihenés és kikapcsolódás. Enélkül ugyanannyi eredményért kétszer annyit kell dolgozni, akkor meg már nem megérné inkább többet pihenni?

2010. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem is, napi 3-4 óra a legkevesebb - vagyis nekem annyi sikerült, de csak úgy, ha kb. hetente 1szer normálisan kialszod magad (min. 8 óra).
2010. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Talán 4 óra még elképzelhető, de azzal is néhány hónap alatt a legtöbb ember szellemileg növényi szintre kerül.
2010. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én is nagyon rossz alvó vagyok, egész gyerekkorom óta, igy egyetérzek veled. Este általában 22 óra körül alszom el, s reggel 3.óra körül ébredek. Már megfigyeltem magamon, hogy ha többet alszom ettől, akkor nyűgös, ideges vagyok egész nap. -- Nagyon sok függ az alvásigény a kortól is, és attól, hogy egész nap milyen behatás ért. Véleményem szerint mindenkinek más az alvásigénye, lényeg az, hogy emellett jó közérzete legyen.
2010. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Igazából én mióta az eszemet tudom 3 óránál többet sosem aludtam. De viccen kívül, eddig a csúcs az kicsit több mint 4 óra volt, de ehhez nagyon fáradtnak kellett lennem.

Szerintem típus kérdése az egész, hogy kinek mennyire van szüksége. egyébként nem vagyok beteg, vizsgálgattak sokáig de minden normális. Tehát ha napi X órára voltál eddig beállva akkor annyira van szükséged de többre se kevesebbre.

2012. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan csökkentsd, én napi 4 órát szoktam aludni, hétvégén 6 . Mikor tehetem 6 órát alszom, van amikor semmit , max.. 3. napig utána viszont 8 órát kell aludnom, ki követeli a szervezettem.
2016. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!