Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fájdalmas, piros csomó a...

Fájdalmas, piros csomó a honaljban?

Figyelt kérdés

A kezem a nyakam alatt volt, úgy feküdtem. Érintésre vagy kéz fel emelésére is fájdalmas csomó lett a honaljamba. Ugye tapogattam, aztán kimentem megnézni a tükörbe, piros is (nem tudom h a tapogatastol -e).

Nagyon megijedtem, az artériának ugye nem lehet ott baja??? Kb egy cm



2017. jan. 4. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen nemrégiben, de napjában többször bejódoztam és pár nap alatt eltűnt, lehet csak szőrtüsző gyulladt be. Nekem egy hónaljdesodor okozta, azt abbahagytam. Pár napig semmit nem fújtam a hónomra.
2017. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van,ahogy az első válaszoló írta. Próbáld meg kenegetni,de ha nem javul 3-4 napon belül,akkor menj el sebészetre.
2017. jan. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ugyanolyan most is. Elég nagy gömöt érzek ott, fáj, amúgy igen, alaposan bekentem rexonával tegnap délután, de már fél éve használok olyat és eddig nem volt gond. Így is lehet attól?
2017. jan. 4. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is sokáig használtam azt a desodort mielőtt bajt okozott.
2017. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen kenceficés dezodorok (nem csak a Rexona) eltömítik a faggyú-,verejtékmirigyek kivezetőnyílásait és a bennük természetesn keletkező váladék nem tud kiürülni ettől. Előbb csak beduzzad,aztán befertőződik és egy gennyes csomó alakul ki. Alaposan mosd meg azt a területet,aztán kend be pl. Bactrobánnal,Baneocinnal,Betadine-al és tegyél oda egy kis gézlapot,hogy ne a ruhádba kenjed,hanem maradjon a bőrödön. Most ne használj oda semmi dezodort. Ez le fogja húzni a gyulladást,de a csomó lehet,hogy ot marad. Ha igen,akkor menj el sebészetre.
2017. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!