Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegségem lenne vagy mi...

Pánikbetegségem lenne vagy mi lehet ennek az oka mert nem bírok tovább így élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocsánat ha picit túl hosszú lenne a szöveg de megpróbálom minél rövidebbre fogalmazni!


Tehát kb. 10 éve élek azzal együtt, hogy örökké megy a hasam és nem tudok elindulni sehova mert egyből wc-re kell mennem. Ezt úgy van, hogy ha mondjuk itthon vagyok pár napot akkor semmi bajom nincs nem csikar a hasam meg semmi de ahogy indulnom kell valahova egyből hasmenésem van. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha mondjuk megyek pl. a belvárosba vagy bevásárlóközpontba ahol tudom, hogy bármikor eltudok menni wc-re akkor semmi bajom nincs de ha olyan helyen vagyok ahol tudom, hogy nincs wc jön az eszméletlen hascsikarás és az inger, hogy befogok sz*rni..

Egyszerű példák: Ülünk egy étterembe, kávézóba vagy olyan helyen ahol gond nélkül eltudok menni wc-re tök jól elvagyok de ha mondjuk beállok az autós Mc'donaldsba ahonnan nem tudok kiállni és állnak előttem páran egyből elkezdek pánikolni, hogy úristen mindjárt besz*rok.. (bocsi, csak nem tudom szebben fogalmazni) Vendéglátásban dolgozom és több helyre járok beugrózni is.. ha olyan helyre megyek ami messzebb van a lakástól akkor útközbe is rámjön h úristen ha visszafordulok mert wc re kell mennem akkor nem érek be dolgozni és pánikolok rajta de ha pl. 5percre van a melóhely ahova menni kell akkor semmi bajom nincs. 14-16 órát ledolgozok úgy, hogy semmi bajom nincs mert bármikor eltudok menni wc-re de amikor jön a zárás és mondjuk bezártunk és még dumálunk az étterem előtt akkor egyből jön a pánik h úristen nem tudok elmenni wc-re mert már bezártunk és rohanok haza...

Évek óta hasfogón élek vannak időszakok amikor jobb a helyzet és próbálom uralni azt hogy ne kelljen wc-re rohannom akkor tök jól elvagyok de ha egyszer mondjuk rámjön a hasmenés és szaladok a wc-re akkor kezdődik előröl h szinte mindenhol pánikolok a wczés miatt.. Párommal már sajnos nem tudunk nyugodtan elmenni sétálni kb. sehova mert egyből az van h úristen wc-re kell mennem és nincs wc... mit lehetne ez ellen tenni? Én úgy gondolom, hogy pánikbetegség és agyban dől el ez az egész... :S

Pluszban van még egy olyan hülye szokásom, hogy amikor elindulok itthonról kb. 15x megnézem, hogy az ablakok bevannak e zárva, a tűzhely a vasaló ki van e húzva.. megnézem h oké minden redben de az ajtóban még visszafordulok és megnézem mégegyszer és mégegyszer és mégegyszer....


Remélem értetően írtam le nagyjából de bocsánat ha nem értenéd a lényeget... segítséget szeretnék kérni, hogy-hogy orvosolhatnám ezt mert már nem bírok így élni :/


2017. jan. 12. 17:08
 1/2 anonim válasza:

Igen, ez pánikbetegség. Sajnos nem tudok mit javasolni, hogy hogyan lehetnél jobban, de hidd el, nem vagy ezzel egyedül. (Nem nekem vannak ilyen problémáim, hanem kedves ismerősömnek.)

Pszichológusnál, Pszichiáternél voltál már? Nekem nem segítettek ugyan, de sok embert ismerek akiknek igen.

2017. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van, csak pisiléssel. :/
2017. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!