Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kényszerbetegség? Generelizált...

Freqvence kérdése:

Kényszerbetegség? Generelizált szorongás? Szklerózis multiplex?

Figyelt kérdés
A tüneteim 2016 májusban jelentek meg:először csak mellkasi nyomás,ezt követően voltam gerinc CT-n,terheléses EKG-n -> semmit nem találtak,makk egészséges.Júliusban 3 hétig megállás nélkül szédültem,ez idő alatt voltam fül-orr-gégésznél,szemészeten,neurológusnál,aki majd egy koponya MR-re küldött szklerózis multiplexet keresve.Az eredmény negatív lett,találtak fehér foltokat,azonban azt mondták,hogy nem jellemzőek semmire,olyan sérülések amiket az eddig életem során szerezhettem.Azonban az SM-et kontrasztanyaggal nézik MR-n,én viszont nem kaptam.Novemberre már a szédülésem szinte elmúlt,azonban minden nap néhány óra ébrenlét után,vagy akár már ébredéskor úgy érzem,mintha ugyanolyan fáradt lennék,mostanra erős gyengeséget érzek az alkaromban és a kezem is remeg ha tartok valamit a tenyerembe.Novemberbe voltam pszichológusnál 4-5 alkalommal,aki azt mondta,hogy szorongásos/pánikzavaros vagyok,nem tudom,hogy a pszichológussal töltött órák segítettek,vagy pedig csak a szklerózis egyik jobb intervallumába voltam,de az idő alatt valóban jobban éreztem magam.Már több mint másfél hónapja nem voltam,mostanra már csak a néhai gyengébb szédülés,csukott szemmel fürdés közben bizonytalan egyensúlyom van,az alkaromban és a csuklómban gyengeséget érzek,néhai erős fejfájásaim vannak és gyakran nagyon fáradékony vagyok,plusz a hátam bal oldalán egy adott pontban már 2-3 hónapja érzek fájdalmat ha lehajolok.19 éves vagyok egyébként,edzőterembe jártam és májusban abbahagytam,azóta volt olyan időszakom is,hogy a házból sem mozdultam ki 1 hónapig.Kétségbeesett vagyok,bármennyire és próbálom elfogadni,hogy csak a fejemből jön az egész szorongás miatt,nagyon félek a Szklerózis betegségtől.Esetleg bárki bármilyen tanácsot,vagy személyes tapasztalatot ha tudna hozzáfűzni nagyon hálás lennék!

2017. jan. 12. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nehéz válaszolni ennyi alapján kérdésedre. Egyáltalán nem tűnik SM-nek a problémád. Kezdő SM-eseknek sok B és D vitaminokat javasolnak és nem árt a C se, hogy kevesebbszer fázzon meg. Ennél több tanácsot nem tudok írni, a főrumon írtam már másokat (alfa-liponsav és társai) csak mivel nem gondolom, hogy SM-es lennél ezért ettől megkíméllek.
2017. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Mi újság veled kérdező, elmúltak azóta ezek? Vagy kiderult az oka?
2022. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!