Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 160/90-es vernyomassal szabad...

160/90-es vernyomassal szabad dolgozni?

Figyelt kérdés
42/no vagyok.nem mindig ennyi.sokkszor 130/80 korul mozog .de fokent mensi elott 1-2 hettel meg kozben megugrik.ennel feljebb meg nem ment.karos suenvedely kizarva,egeszsegesen etkezem,sokat mozgok munkabol adodoan.mivel szobalany vagyok.ma is magas.es mivel a munkam fizikai.szabad most csinalni vagy nagyon kockazatos?
2017. jan. 15. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Az nem jutott még eszedbe,hogy vérnyomáscsökkentő kéne ilyenkor? Azt nem nagyon lehet megtenni,hogy havonta 1-2 napot azért nem dolgozol,mert felmegy a vérnyomásod. Egyébként a 160/90-es vérnyomás még nem annyira sok,hogy akut életveszélyben legyél,de hosszútávon károsítja a szerveket.
2017. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 jeverezi ***** válasza:
nem túl egészséges ilyen magas vérnyomás :(
2017. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szedek betablokkolot rendszeresen Nevotenst.Azota sokat javultam mer durva panikos tuneteim is voltak regebben az most mar nincs.Esetleg gpndoltam ra hogy fel frontint beveszek de elegge felek a nyugtatoktol.Egyebkent mikor mindez kezdodott alaposan kivizsgaltak tobbszor is de egy kis mitralis prolapsuson meg panikbetegsegeb kivul nem talaltak mast.Egyedul hormonokat nem neztek csak pajzsmirigyet de az rendben van.
2017. jan. 15. 12:40
 4/10 jeverezi ***** válasza:
fél frontin nem olyan sok! Nyugodtan beveheted
2017. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 jeverezi ***** válasza:
A béta blokkoló meg jó gyógyszer ha nem pánikolsz! :)
2017. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha utod azt,hogy a menzesz körül időszakban felugrik a vérnyomásod,akkor ezekben a napokban nyugodtan vehetsz be esténként egy-egy 0.25 mg-os Frontint. Ettől nem fogsz rászokni. De azt jobb ha tudod,hogy a Nevotensnek csak minimális vérnyomáscsökkentő hatása van,inkább a mitrális prolapszusod miatti ritmuszavart,szapora szívműködést csökkenti. Úgyhogy elképzelhető,hogy előbb-utóbb szükség lesz arra,hogy kombinálják más,kifejezetten vérnyomáscsökkentő gyógyszerrel.
2017. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam, orvos nem nagyon részletezi a dolgokat.A Nevotensből napi 2x negyedet kell szednem.Doki szerint ez csak annyi, hogy fenntartsa ezt az állapotom, ennyi szerinte elég, de ha kevésnek érzem, bevehetek még plusz egy negyedet.Ezt szoktam is néha csinálni.Frontint is ő ajánlotta, de az nem tudom, mennyire hat a vérnyomásra.Lehetséges, hogy jobban csökkentené?

Régebben már vettem be belőle fél szemeket de nagyon ritkán.Nem éreztem abszolut semmit, csak annyit hogy lenyelése után kb 15-30 perccel pár pillanatra begyorsult a szivem.De ez hamar el is múlt.Fura...

Meg mintha kicsit le lettem volna szedálva, de ez lehetett hogy alapból fáradtabb voltam.Azt sajnos nem néztem meg vérnyomásomra hatott-e.

2017. jan. 15. 18:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Múltkor írt Tensiomint, hogy szükség esetén kiegészítőnek bevegyek egy szemet.De ki se váltottam, miután elolvastam a mellékhatásait.Ráadásul mások szerint borzasztó erős tabletta, fél is bőven elég lenne.
2017. jan. 15. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a Xanaxnak ,Frontinnak van vérnyomáscsökkentő hatása. Olyannyira,hogy nem extrém magasra ( 200 körüli) felugró vérnyomás csökkentésére pl. az ügyelet és a mentők is adnak belőle.
2017. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mindig kell másokra hallgatni! És a papírt sem kell olvasgatni,azon minden le van írva,aminek a fele sem igaz,hogy a gyógyszercégek védjék magukat esetleges perektől. A Tensiomin éppen arra való,hogy az esetenként megugró vérnyomást csökkentse. 150 Hgmm feletti értéknél nyugodtan el lehet SZOPOGATNI(lenyelni nem szabad,mert akkor nem hat!) egy 25 mg-os Tensiomint.A legtöbb magasvérnyomásos betegnek időnként szüksége van rá és kell,hogy legyen belőle a táskájában is. Nem kell félni tőle!
2017. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!