Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet a szeles ételektől...

Lehet a szeles ételektől vízes hasmenés?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapban, kétszer kaptam el hányás hasmenés vírust, viszont az egyik alkalommal, reggel tele ettem magam káposztával, és délutántól vízesen ment a hasam, hánytam, pont mint egy betegség, a másik alkalommal pedig borsófőzeléket ebédeltem, másnap reggelre ugyanaz volt a bajom, de a tünetek, fél napig elhúzodtak, és többször is előfordult. Nem tudom, hogy lehetséges e ez, vagy pedig tényleg vírus volt? Egyébként sem bírom a szeles dolgokat, nem is nagyon szoktam enni, de nem mindig van vele bajom. A másik verzió, amire még gondoltam, hogy ugyanabból az ételbárból rendeltünk mindkettő esetben, de csak nekem lettek ezek a tünetek, és nem azonnal jöttek ki, gondolom, ha a kaja miatt lett volna, pár órán belül észlelem. Köszönöm a segítséget, csak be vagyok pánikolva, mert sosem szoktam betegeskedni, most meg már ez a második, illetve voltam dokinál, aki körülbelül megsem hallgat, mert, hogy ez vírus, nincs semmi bajom.
2017. jan. 18. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A hasmenés lehet attól, hogy nem bírod a rostban gazdagabb zöldségféléket, bár ez is elég baj. De a hányás komolyabb allergiára vagy fertőzésre utal, esetleg erős stressz is okozhatja, de az elég ritka. Káposztára és zöldborsóra nem igazán szoktak allergiásak lenni, de gondolom nem magukban etted őket. Tehát lehetett allergiás reakció valamire, amit ugyanakkor ettél, vagy vírusfertőzés, aminek a tüneteit súlyosbította a számodra (máskor is) nehezen emészthető ételek elfogyasztása. Az, hogy másnak nem okozott gondot ugyanaz az étel, nem mérvadó, ő biztosan egészségesebb emésztéssel rendelkezik.
2017. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
... vagy nem kapta el a vírust/kórokozót, esetleg még nem jött ki rajta akkor, csak később.
2017. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!