Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért megy a hasam a tejes...

Miért megy a hasam a tejes ételektől?

Figyelt kérdés
Már órája ittam 4dl shake-t, de olyan durván hasmenésem van hogy hihetetlen.. Mi lehet a baj? Gyógyszer van rá?

2016. júl. 2. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert talán laktózérzékeny vagy. Vizsgáltasd ki magad.
2016. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak most volt ilyen a shake-től, akkor valószínűleg romlott volt.

Ha mindig ilyen hatása van, ha tejeset eszel, akkor viszont érzékeny lehetsz a laktózra. De vannak laktózmentes termékek is, úgyhogy ez nem olyan nagy gond vagy macera.

2016. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok laktóz érzékeny. 1-2 pohár tejtől nincs bajom. Csak ez ilyen cukros tejes ital.
2016. júl. 2. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy megy a hasad a tejes ételektől. Akkor most már hirtelen csak a cukros italoktól megy.
2016. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Laktózérzékeny vagy, ne terheld ezután tejjel a szervezeted, vagy laktóz mentes dolgokat fogyassz. Nekem nem megy tőle a hasam, de olyan durva gyomorgörcsöket kapok, hogy nem tudok felállni.
2016. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, sima tejtől nincs bajom. De ha pl. eszek fagyit attól igen
2016. júl. 2. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Laktózérzékeny vagy, a korod előrehaladtával egyre erősebb lesz (mint az emberek nagyrészénél). Gyógyítani nem lehet, csak tüneti kezelés van rá (hónapokon át szedett egyre több laktóz), ami néha segít. Vagy van a diéta, aminél egyszerűen kerülni kell a fosató ételeket.

[link]

2016. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 2. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem csak laktózérzékenység van. Itt van még a tejfehérje allergia is. A sima tejtől nekem sincs bajom de más tejtermékektől igen. Plusz van amikor nem tejes dolgot iszok hanem csak olyat amibe tejfehérje van és ettől is szokott bajom lenni.
2016. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg laktóz, vagy pedig tejfehérje érzékeny vagy.
2016. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!