Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kelek fel napok óta...

Miért kelek fel napok óta ilyenkor?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 hete minden hajnalban 1 és 4 óra között felébredek,és nagyon nehezen tudok vissza aludni

Mitől lehet ez?

Fontos lenne

Normális válaszokat írjatok kérlek



2017. jan. 24. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
És mit érzel, mire kelsz fel? Szomjas vagy, wc-zni kell, vagy valami egyéb inger van?
2017. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is felkelek mostanság hajnalba, de nálunk szmogriadó van és alig szellőztetek. Ilyenkorra érzem hogy elfogy a levegő, és kénytelen vagyok felkelni kinyitni az ablakot, hiába van kint szmog, bent meg megfulladok.
2017. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon súlyos alvászavarom van évtizedek óta. Aki nem éli át, nem is tudja, hogy milyen rettenetes dolog ez. Hogy nálam mi váltotta ki, a mai napig nem tudják megállapítani. Sajnos én rossz megoldást választottam. Eleinte elég volt a Sanval, majd a Lendormin, aztán jöttek a durvábbak. Gerodorm, majd végül Dormicum és Eunoctin. Utolsó kettőnél erősebb altató nincs Magyarországon forgalomban.


Próbálj meg bármit, csak a gyógyszereket ne! Persze, gyógynövényesekkel próbálkozhatsz, de a Benzodiazepinektől és az úgynevezett "Z" szerektől óvakodj! Ne kerülj abba a csapdába, amibe én kerültem!

2017. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kb 1 hete én is rosszul alszom, egyszer-kétszer biztosan felébredek és utána mintha csak félálomban lennék, nem alszom mélyen, nehezen alszom vissza, pedig idáig nagyon jó alcó voltam. Nem tudom mi lehet az oka.
2017. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1

6 nap alatt 1x voltam szomjas,amikor felkeltem

Amúgy semmi egyéb ingerem nincs :/

2017. jan. 24. 16:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alvás a regenerálódásról szól. A szerveid ilyenkor rázódnak helyre, ilyenkor készülnek a fel a következő napi megpróbáltatásokra. A jelzett időpontban a máj és az epe van soron, ott kellene kutakodni. Persze kamaszkorban ez nem mérvadó, olyankor gyakorta összekeveredik minden.
2017. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 Én is jó alvó voltam

Sőt... Sokkal tovább aludtam,mint ami nálam megszokott

De mostanság nem :/

2017. jan. 24. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Korod? Munkád (fizikai-e, illetve szoktál-e fizikai aktivitás végezni)? Alvási szokásaid milyenek?(rendszeresen fekszel és kelsz, kellett korábban ezidőtájt ébresztened magad?) Van korábban ismert betegséged, panaszod? Volt valami lelki megterhelésed mostanában, érezted magad stresszesnek? Amikor felkelsz, annak érzed magad? Serkentőt, gyógyszert fogyasztasz? Alkoholt, dohányterméket? A szoba csendes, tiszta, megfelelő hőmérsékletű? Napközben milyennek érzed magad? Inkább fáradtnak, vagy el is felejted, mert az események ellenére viszonylag kielégítőnek találod a mindennapi teendők elvégzésére?


A szomjúság legbanálisabb oka, az alvás közben szájon át való lélegzés. Ezeknek pedig a leggyakoribb oka a ferde orrsövény és az allergia, esetleg a kettő együtt. Télen gyakori. Mivel ilyenkor kevesebbet portalanítanak és szellőztetnek az emberek, és ha ki is nyitják az ablakot, füstös levegő jöhet be.


Ha úgy gondolod, ezek mind rendben vannak, és nem javul, menj el orvoshoz, lehet csinálnak neked egy alváslabor tesztet.

2017. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy hangosat kattan a relé a termosztátban.
2017. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!