Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen allergia elleni szert...

Milyen allergia elleni szert vegyek?

Figyelt kérdés
Férjemnek ég és viszket a szeme azt mondja valószínű hogy arra a fára allergiás aminek olyan virágja van mint a vatta és száll a levegőben (bocsi hogy így írtam de nem jut eszembe a neve)Milyen gyógyszert vásároljak neki. Akinek ilyen allergiája van az mit szed és mennyire hatásos?
2010. máj. 6. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
amit a doki felír - a patikus fog neked javasolni pár vény nélkülit, ha már annyi esze van a férjednek, hogy nem megy dokihoz
2010. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én Histaminum golyócskát vettem a lányomnak, és nagyon bevált. Homeopátiás szer, külömböző erősségben kapható, de csak patikában! Van egy másik szer is, az is golyócska, olyan üvegben van, mint a szemcsepp, de kisebbek a golyók, és sokkal több van benne. Az a baj, hogy a nagylányomnak is kellett vennem, és 1 Histaminum volt a patikában, és ajánlotta a gyógyszerész ezt az üvegeset, ennek is Histaminum az első szava, meg még egy szó. Viszont nincs itt a lányom, hogy megnézzem a nevét. Na, ő is most a nyárfától kezdett tüsszögni, és nagyon gyorsan hatott. Az üveges ára kedvezőbb (nem olcsóbb), de elsőre ki lehetne próbálni a sima Histaminumot is. Ha beválik, érdemes nagyobb kiszerelést venni. Ez a kisebb 5-600 Ft között van, és csak dícsérni tudom.
2010. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*különböző
2010. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fehér kis bigyókára nem lehet senki allergiás, mert azok már a magok. És ugyebár a hímnemű virág porára, azaz pollenére lehet allergiás az ember. A pollenszórás jóval megelőzi a termések kiszállását, gondolom ez logikus.

Szóval tényleg vizsgáltassa ki magát, mert a nyár pollenszórása nem ilyenkor a legmagasabb, mikor a kis fehérségek szállnak. Úgyhogy valami másra allergiás, ki lehet totózni, de szerintem megér egy allergia vizsgálatod, hogy tudd mire vagy allergiás, megfelelő gyógyszert kapj, és a növény pollenszórásának időszakára ha másképp nem, legalább lelkileg felkészüljön.

Ezt az allergiás vagyok erre a fehér bigyóra sokat hallom, mindig jót röhögök rajta. :D

2010. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Héten kezdődött neki, és most délelőttös így most a héten nem tud dokihoz menni, már jövőhét hétfőre kértünk időpontot akkor megy dokihoz csak gondoltam addig se szenvedjen ha nem muszáj.
2010. máj. 6. 21:45
 6/8 anonim válasza:

Nálam több mint 10 éve kezdődött a pollenallergia, kezeltek is mindenféle vényköteles gyógyszerrel. Azzal elég jól kordában lehet tartani, mindenképpen érdemes szakorvoshoz fordulni, és tesztet csináltatni, hogy tudja a férjed, mire allergiás.

Én áttértem azóta homeopátiás gyógyszerre, Luffeel szublingvális tablettára és orrspray-re, ezt még szezon előtt szedem 1-2 hétig, és utána ki sem jönnek rajtam a tünetek. 1-2 havonta szoktam ismételni, 1 hétig a szedését.Egyébként ez így jóval olcsóbb, mint egész évben szedni a drága receptköteles gyógyszereket, orrspray-ket, szemcseppet... Én azért is tértem át, mert 1-2 éven belül gyereket szeretnénk, és terhes nők nem szedhetik a hagyományos allergia elleni szereket :S Addig meg van időm kitapasztalni, hogy a Luffeel-lel hogyan tudom maximálisan bebiztosítani magam a kis "fehér vattapamacsok" ellen :D

2010. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Helló! Én javasoltam a Histaminumot, és Histaminum Dihydrochlor amit a nagyobbik lányonak vettem Azért javasoltam, mert nálunk kb. 1 1/2-2 hónap a várakozás a vizsgálatra. A másik, az allergia gyógyszerek T.B. támogatása csökkent, és nagyon drága lett. A két lányomnak havi szinten 5.000-6.000 Ft lenne, míg korábban 2.000 Ft alatt volt. Ez pedig nem gyógyszer, nincs mellékhatás, hozzászokás.
2010. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem olyan módszer vált be amihez nem szükséges gyógyszer. Nincsenek mellékhatások és csak ajánlani tudom. Minden allergiásnak ajánlom.

Allergiakezelő orrlámpa, ha érdekel tudok linket küldeni én honnan vettem.

2010. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!