Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj a májam? Mi lehet a...

Miért fáj a májam? Mi lehet a belső szerveimmel?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron volt,hogy elmentem egy 4 napig tartó fesztiválra,ahol persze egyszer egy évben az ember igazán szeretné jól érezné magát,ahol ott van az alkohol is, és ott 4 napig ittam egyhuzamban, de a már a 3.napnál éreztem miután megittam legalább egy 3 deci pálinkát, egy üveg bort. néhány sört,és azt hiszem még pár felest. Másnap szörnyen éreztem magam szúrt a májam. A barátaim szerint ez nem az alkohol miatt lehet,mert ahhoz sokkal többet kéne inni hosszú távon. Egyébként sem vagyok nagy piás, csak azért ez durva,hogy mai napig szoktam érezni ezt a kellemetlen érzést,mármint nem is olyan fájdalmat érzek mostanság,hanem inkább csak kellemetlen,ha egy kicsit már megütögettem,vagy ilyesmi már elég kiakasztó tud lenni számomra. A fesztiválon kezdődött ez az egész. Orvosnál is voltam nem tudta megmondani pontosan mi baj lehetett, vérvétel minden jót mutatott. Annyit mondott majd elmúlik. El is múlt kb. egy kis idő múlva. Csak van még egy rossz szokásom,hogy szinte mindennap megszoktam inni egy energiaitalt,és mostanság attól is érzem,hogy belülről roncsol tőle valami. Ezért is fogok róla leszokni. Gondoltam már,hogy a cukros üdítők is rá tehetnek,pedig oda szoktam rá figyelni mostanság,hogy ne igyak ilyeneket. Rendszeresen sportolok versenyszerűen(küzdősport) És néha magas intenzitású cardio edzéseknél is érzem,hogy májam mintha valamiért nem érezné magát ott bent jól...


Kb. egy hónapban egyszer-kétszer szoktam barátaimmal bulizni,néha sokat iszom,néha keveset. De akkor sem tudom,hogy pontosan mi lehet itt a baj,már nagyon kivagyok tőle akadva. 75 kg vagyok, 170 cm, 19 éves.



2017. febr. 15. 02:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki vagy akadva?


És MÉG MINDIG iszol??? Meg energia-italozol????


Te úristen... És még akkor "csudálkozol" is! Besz@rás! :D

2017. febr. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen/melyik iskolában tanultad, hogy a májban vannak fájdalomérző idegvégződések?

Ha a szesztől fáj a májad, de ugyanúgy iszol tovább, megfejelve energiaitalokkal, ne törődj a fájdalommal, igyál többet belőlük!

Előbb-utóbb önmaguk megszüntetik a fájdalmat.

Áttevődik a szülőkre, jóismerősökre, barátaidra, de a temetésed szép lesz és sokan lesznek.

2017. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Ha még sokáig iszol, ki kell venni majd a tüdőd egy részét, mert nem fog elférni a májadtól. :-))

Viccet félretéve, ennyitől valóban nem a májadnál kell keresni a problémát. Sokkal inkább az epédnél. Főleg, ha amúgy növényi olajokkal főztök otthon. Az alkohol megindítaná az epét, de a növényi olaj nem engedi kinyílni a Vater Papillát. Ezért görcsszerű, nyilalló, vagy csípő fájdalmat érezhetsz.

Az enegiaitalt hanyagold. Nem ad energiát, hanem a tartalékaidat mozgósítja. Azokat a tartalékokat, amik amúgy az immunrendszered működésére lettek "félretéve".

2017. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!