Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan ismerhető fel a szívrit...

Hogyan ismerhető fel a szívritmuszavar? Mik a tünetei? Néztem a nyakamnál az ütőeret többször is, végig egységesen vert. Sportolok heti 4-5 nap, családban nem volt szív beteg. Viszont dohányzok, de inni nem iszok. Mekkora az esélyem ezek alapján?

Figyelt kérdés
2017. febr. 16. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha sokat figyelgeted, találni fogsz.
2017. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szívritmuszavar többféle lehet. Lehet alacsony frekvenciájú (alacsony pulzuszám), magas ferkvenciájú és szabálytalan. Mindegyiknek más a tünete,de nagy általánaosságban elmpndható,hogy szédülés,gyengeség,esetleg eszméletvesztés jelentkezik. Lehet érezni palpitációt is,de az nem feltétlenül szívritmuszavar miatt van, okozhatja idegesség,stressz is. A nem stressz által kiváltott szívritmuszavaroknak oka szokott lenni. Pl. a szív,szívbillentyűk betegsége,pajzsmirigybetegség,kövérség,drogok és bizonyos fokban a dohányzás is.
2017. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A szívritmus zavar nem nagy betegség, nekem is van, egyik orvost sem zavarta (nekem a sportorvosom vette észre, aki nagyon szigorú de ugyanúgy elengedett versenyre), bár az én koromban ez megszokott. Igazság szerint szinte észrevehetetlen. Talán mintha kicsit változatosabban verne a szívem, egyszer gyorsan egyszer lassan. 15/L
2017. febr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok: szédülés valóban fellép nállam gyakran, főként ha felállok.
2017. febr. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3.! A szívritmuszavar lehet KOMOLY betegség is,attól függ,hogy mi az oka. Gyakran csak a napi stressz,kávé,dohányzás elég hozzá,de van amikor például a szív,szívbillentyűbetegsége, pajzsmirigy túlműködés okozza. És olyankor lehetnek súlyos következményei is(akár hitelen szívmegállás). Persze ez ritka,de jó ha mindenki tudja,hogy komolyan kell venni és ki kell vizsgálni az okait!
2017. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!