Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokat alszom, de kialvatlan...

Sokat alszom, de kialvatlan vagyok, megoldás?

Figyelt kérdés
Mostanság többet alszom, mint régebben, de mindig fáradtan ébredek fel, mert rengeteget álmodok alvás közben (ezekre többnyire emlékszem is), és ezek teljesen kimerítenek. Mi a teendő? Szeretek álmodni, de ezeket feladnám azért cserébe, hogy üde legyek, mert ennek így semmi értelme, csak időpocsékolás, ha az ember tanulni / munkába megy másnap.

2017. márc. 6. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Detto
2017. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak változtatni kell az étkezésen nekem is igy volt ameddig nem tudtam h étel allergiám van.
2017. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A több az nem feltétlen egyenlő az eléggel.

Az álommal meg nem így működik. Éjszaka 3-4 alkalommal lejátszódik ugyanaz a ciklussorozat, amelyikben az egyik az álom (az utolsó). Ha nem ekkor ébredsz fel, vagy egyáltalán nem ébredsz fel a korábbi sorozatokban a REM fázisban, akkor nem emlékszel majd az álomra. Vagyis összességében tehát viszonylag ritkán és akkor is csak leginkább csak az utolsóra.

A te esetedben inkább arról lehet szó - mivel ennyire sűrűn "emlékszel" rá, - hogy nem ezekről az igazi REM fázisokról van szó, hanem eleve félálomban vagy, amit álmodásként érsz meg, és emiatt valójában alig pihensz. Néha velem is előfordul, főleg hajnalban az utolsó 1-2-3 órában, sz.r ügy tényleg, pörög az agy, pörögnek a gondolatok ebben a felületes félálomban.

2017. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vezess be rendszerességet. Napközben igyál eleget, és fáraszd le magad. Ha ez megvan, lefekvés előtt 4 órával már ne egyél.
2017. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dettó, de sajnos én 3 műszakban dolgozom, szóval tudom az okát.


A hálóból kiraktam minden elektromos kütyüt.


Rendezd át a szobád, lehet az ágyad van rossz helyen.

2017. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!