Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hozzáértők! Vérvétel utáni...

Hozzáértők! Vérvétel utáni leleten mik utalnak a veseműködésre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi mik utalnak a veseműködésre a vérvétel utáni leleten, és mik ezeknek a megfelelő értékei? 24/F

Félek hogy nekem már ilyen fiatalon gond van vele:(


2017. márc. 13. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A karbamid, a kreatinin és a GFR értékek.
2017. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az én értékeim amik eltérnek:

Vvt süllyedési sebesség: 18 ( 1-8 az elfogadható )

Koleszterin: 7.17 ( 2.8-5.2 a normál, de ez már ment lejjebb, régebben sokkal rosszabb volt )

Karbamid: 11.0 ( 2.5-7.49 az elfogadható )

Kreatinin: 158!! ( itt az elfogadható 53-100 között mozog, ebből gondolom hogy elég rossz a vesém??!!:( )

GFR-EPI: 52


Ezek alapján valaki meg tudná mondani mennyire rossz a helyzet?

2017. márc. 15. 08:01
 3/7 anonim ***** válasza:
A süllyedéssel nem nagyon kell foglalkozni,sok helyen már nem is nézik,mert pl. korral emelkedik az értéke. A koleszterin nem a legjobb,de nem is borzasztó. Próbáld meg,hogy megeszel naponta 1 marék diót,hetente 2-3 alkalommal fokhagymát (nekem csak ezek,ugyanolyan étkezés mellett,mint addig 7 tizeddel csökkentették a koleszterin szintemet), ha lehet ne szedjél gyógyszert (nagyon káros a májra!). A vesédre viszont nagyon oda kell figyleni,mert a szűrőképessége erősen csökkent ( ezt mutatja a 60 alatti GFR)! Mennyi vizet iszol? Nagyon fontos,hogy naponta megidd a 2-2,5 liter vizet(!), nyáron többet! Egyébként ezek az értékek egy 80 éves embernél még nem is lennének meglepőek,de Te túl fiatal vagy hozzá! Nem szedsz semmilyen gyógyszert?
2017. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem szedek gyógyszert, viszont az utóbbi 1 évben napi 3-szor futottam, és sajnos nem igazán ittam mellé, max 2l vizet egy nap :( . A vesén javítani lehetetlen?
2017. márc. 15. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehetetelen. Figyelj oda a folyadékbevitelre! És ha szükséges el fog küldeni a háziorvosod vesegondozóba,ahol kapsz gyógyszert ha kell.
2017. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2017. márc. 15. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:

24 évesen az 52-es GFR tényleg alacsonynak tűnik. A 7,2-es koleszterin viszont eléggé sok. (Főleg ha ez nem a totál, hanem az LDL-koleszterin.)

Kérdezz körbe a családban, hogy volt-e szülőknek, nagyszülőknek, szülők testvéreinek viszonylag fiatal korban (40-50 évesen) szívinfarktusa, stroke-ja.

Ezekkel a paraméterekkel nem tűnik egyébként túlzónak egy találkozás egy nefrológussal.

2017. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!