Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 33 éves vagyok "csak" de 3...

33 éves vagyok "csak" de 3 éve folyamatosan megyek tönkre a vállalkozásom miatt, állandó hátfájásom van. Mit tudok tenni még?

Figyelt kérdés
Kertész vagyok, nem bírtam meglenni 1 helyben, mozgékony ember voltam. Árudákban dolgoztam, aztán áttértem a kertkarbantartásra mert ott befordultam az unalomtól, szeretem a munkám. Jóindulatból elég alacsony órabérrel dolgoztam, és sokat, nagyon szeretnek, rengeteg megrendelésem lenne. Tavaly tudtam emelni a béren, mindenki megadta, csakhogy a teljesítményem meg csökken folyamatosan. Már folyamatosan fáj a hátam, ropog mindenem. A reumatológián kiröhögtek, lehúztak ismert csontkovácsok, semmit nem értek el, csak féltem hogy eltöri a nyakam , gerincterapeuták (8000ft. -10 perc masszázsért, meg nyújtogassam a fejem előre otthon kezelésképp( ez meg egy elzismert gwerincterapeuta nő) Edzés meg két éve jót tett még, de se időm se pénzem rá, meg most már 10perc edzés után össze akarok esni szó szerint.. Már csak minden másnap bírok dolgozni, van hogy egész nap fekszek, legszívesebben öngyilkos lennék, a hobbimat is lehet abbahagyom. Igen, depressziós vagyok, de az állapotom miatt....

#gerincferdülés #hátfájás #gerincterapeuta #csontkovács;
2017. márc. 14. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Meg kell erősítened a tested, mert ez nem normális. Az edzetlenségből és a rossz tartásból akad.


Menj kettlebellre! Edzővel, ne egyedül. 3 hónap alatt el fogják fújni a fájdalmaidat. Tapasztalat.

2017. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nézegettem a kettlebell-t a neten... hát, hozzátenném ezért, hogy gerincferdülésem is van, és ha tudod, hogy milyen a kertészeti munka: Zsákcipelés, sövénynyíró kitartása, emelgetése(elektromos-5kg)fűnyíró emelgetés, tologatás, hajolgatás, gereblyézés. Nem tudom, hogy ezek után súlyemelésre lenne-e szükségem...
2017. márc. 14. 13:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is beszélve, hogy bejön egy -egy komolyabb ásás, vagy fakivágásos munka... Hozzátenném, hogy a hátam közepén egy ponton már folyamatosan fáj, a derekam is, meg a nyakam is..
2017. márc. 14. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

youtube on elmondják, hogyan kell edzeni, leginkább angolul.

Az, hogy neked a kettlebell, meg zsákcipelés, meg kézben kitartani valamit edzés, mindent elmond rólad

2017. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiányzik. Ugyanis a fájdalmaid éppen emiatt lehetnek: gyenge izomzat, rossz tartással végzett emelések stb.


Menj el egy edzőhöz, egy tanfolyamra, ne a netről csináld! 3 hónap. Meglátod!

2017. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! Hát igen, valamit mindenképpen kezdenem kellene ezzel az állapottal...

( a második válaszolónak üzenném, hogy kitalálták már az ilyen edzést is, hogy kapálásból és egyéb - kerti munkákból állt.. volt is egy műsor a tv-ben, ahol túlsúlyosakat fogyasztottak le ezzel, nem emlékszem a címére)

2017. márc. 15. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
több ezer éve kapálnak már az emberek és csak most találták ki a tv-be? :D
2017. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
"parasztfitness" :-) -amúgy sajnos régen szerintem, azért aludtak a parasztok nagy párnákon, mert szerintem már 30 évesen szét volt hullva a gerincük....
2017. márc. 18. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!