Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szteroid - egészen kis dózisba...

Szteroid - egészen kis dózisban is lehetséges, hogy folyamatosan szedve állandó felsőlégúti fertőzéseket okoz?

Figyelt kérdés

nagyon durva allergiám van, semmi nem fogja meg, csak a szteroid, viszont tényleg igen kis dózisban szedem (2x2 mg, erős szezonban 2x4 mg trimcinolon), és ez idő alatt folyamatosan torokgyulladás, orrgyulladás, néha fülgyulladás van.

Télen meg azért mert tél van :(

azaz kb egész évben ezzel szenvedek.


Létezik, hogy ennyire kevés szteroid is ezt okozza ? és akkor mivel lehetne kiváltani? mert ha abba hagyom, rögtön elöntenek az allergiás tünetek, és az egy dolog, hogy nem látok, nem alszok, na de levegőt se kapok, folyamatos kötőhártyagyulladásom van (de olyan durva h vérben forognak a szemeim), szóval az az állapot se tartható.



2013. jún. 3. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Antihisztaminok közül egy sem használ? Van abból is többféle. Inkább legyél álmos egy kicsit, mint állandóan beteg.

Az allergia oka tisztázott? Mert akkor megpróbálkozhatnának valamilyen terápiával, ami kifejezetten az allergén anyagra való érzékenységet csökkenti. Keress fel allergológus szakorvost.

2013. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

áá ne viccelj, kb 15 éve és évente 3x keresek fel allergológust, de aztán mindig csak széttárják a karukat. igen, már végig mentem az összes antihisztaminon, de még a legmodernebbnek és legtutibbnak tartott se használt, de a legkisebb mértékben se. aztán amikor már teljesen kész voltam, mindig jött a jó öreg szteroid.


gondolhatod h én is megőrülök már, de mit tegyek? most az összes egyéb igen .zar tünetet leszámítva, amelyek egyébként már egyesével is ellehetetlenítik az életemet, a vége aztán az, hogy már fuldoklok :(


az oka? na ez jó kérdés, de allergiateszteken úgy nagyjából mindenre allergiás vagyok, mármint a pollenek közül, de kiemelten a parlagfű és még 3 kiemelten brutálisan. másra nem (úgy értem, csináltak ételekre is de abból semmi nem jött ki). na de a pollenek miatt meg májustól novemberig kész vagyok.

csak hát szóval ettől is kész vagyok, hogy most már tulképpen egész évben egymást követik a fertőzések, megbetegedések, lázas állapotok, arcüreg, homloküreg, középfül, hát éppen ami.

egyszerűen ötletem sincs, hát a doki meg gondolom nem is merné megkockáztatni h megfulladjak, aztán az egy dolog h szedek antihisztamint (jelenleg 4 félét és emelt dózisban), de csak azért mert reménykedek h valamilyen mértékben segítenek, de a szteroidot nem tudom elhagyni. sőt ez a 2x2 mg a határeset, mert ettől is azért kis mértékben vannak tünetek, és a 2x4 mg fedi el teljesen.


na hát ez van. nem tudom, mire gondoltál pontosan az ok alatt, de szóval ez a helyzet, és jelenleg is kész vagyok, mert nagyjából mindenem be van fertőződve a felső légutakon :(

2013. jún. 3. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
A szteroid fokzhatja a fertőzéseket.
2013. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké, de akkor még mindig ott tartunk h nincs megoldás :(
2013. jún. 4. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, igazából annyit lehet csinálni h ahol laksz, oda légkondit szereltetsz. A másik, hogy veszel egy légzőmaszkot. Engem is lever az allergia, én nem használok rá gyógyszert, de ha dolgoznom kell a szabadban (főleg mikor szénával, v poros dolgokkal) akkor felhúzok egy egyszerű permetezőmaszkot. Nem túl kényelmes, de nem prüszkölök. Léteznek komolyabb, pl festéshez használt maszkok is, amik teljesen kiszűrik a polleneket, ha annyira zavarja az életed, szerezz egyet és próbáld ki, hidd el hatni fog. Kérdés persze h mikor tudod felhúzni. A másik amit nagyon sokan mondtak h nekik bevállt az akupunktúra. Rokonom meg tanárom is mondta pl. Volt akinek csak 1 hónappal a kezelés után hatott, de akkor teljesen megszűnt, volt aki visszajár 2 hetente. Ezt is tudom ajánlani, nem olcsól, de egy próbát megér. Hirtelen ennyi, kicsit megkésve de előző voltam. Remélem tudtam segíteni.
2013. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!