Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek hogy kevésbé...

Mit tegyek hogy kevésbé legyen büdös a székletem?

Figyelt kérdés

ez egy elég kínos téma, de egyszerűen már túl megalázó.. ráadásul csak egy gimnazista lány vagyok, így ez mégjobban elképeszt hogy ennyire durván szagos a székletem!! ez az a "megfogja a ruhát" olyan erős szag XDD tudom hogy viccesen hangzik, meg természetesen azt értem hogy senkinek sem rózsaillatú, de nekem még a családom is mindig elég durván megjegyzi hogy mennyire durva szagot hagyok magam után a wc-n.

mindig is volt ezzel problémám, már voltam kivizsgáláson, meg ételalleriga teszten, de semmi sincs ami megmagyarázná ezt. ugyanazt eszem amit a családom, ritkán eszek szemét kaját, általában csirkét eszek rizzsel, kenyereket, stb. vöröshúst nem eszek. vékony vagyok, sportolok, igaz nagyon sok stressz ér, de azért hogy ekkora kihatással legyen, azt kétlem! ráaádsul az egész családom, meg az összes barátnőm amikor elmegy wc-re, a nagyobb dolgot végezni, max 5 percig vannak bent, és szinte semmi szagot, vagy maximum nagyon enyhét hagynak maguk után. míg én legalább 15 percen át ott vagyok, gázokkal, és rettentően büdös, sokszor változó állagú széklettel. emiatt nem merek senkinél ott aludni, táborokba menni, még a családom előtt is szégyellős vagyok. KÉRLEK segítsetek, egyszerűen már nem bírom ezt, szeretnék táborokba, hosszabb programokra menni, és szeretném hogy ne kelljen minden nap azt hallanom hogy "mi van velem hogy ennyire büdös a székletem", meg az is plusz idő hogy utána mindig zuhanyoznom kell, akárhogyis mondjuk előtte zuhanyoztam, mert a szag olyan erős, hogy ha nem akarok viccet csinálni magamból, muszáj lemosnom. még néha szedek probiotikumot, hátha attól kevésbé lesz ilyen, de nem segít. már bármit kipróbálok hogy véget vessek ennek! házi praktikák, gyógyszerek?



2017. márc. 19. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap van székleted,-mert attól is lehet büdösebb ha ritkán van
2017. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, minden nap van!
2017. márc. 19. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kávézol? Attól is lehet ritka büdi
2017. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kellene mindig lezuhanyoznod,használj babapopsitörlőkendőt.Fordulj gasztroenterológushoz,más ötletem nincs.
2017. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A probiotikum segít. Nem csak néha kell szedni, hanem egy hónapig 2x1 Protexin Balance. Az is lehet, hogy tovább is szedni kell.
2017. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Csirkét eszel rizzsel. És persze olajjal főztök. Az olajtól nem ürül az epe, és ha nem ürül, a máj nem is termel frisset. Ha pedig nem termel, nem is vesz részt az emésztésben, a hormonális, az immunrendszeri, és mentális folyamatokban. Csókoltatom Ansel Keyst!
2017. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Keruld az erős fűszereket,fokhagymat,hagymat,csípöset meg a nehez eteleket. Egyel sok zoldseget,igyal sok folyadekot. Hasznalj nedves torlokendot es ha van ra lehetoseged,akkor nagywc utan mosakodj meg alul.
2017. márc. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tábornok úr ***** válasza:
100%
Egyszer szagolnád az enyémet, nem lenne gondod a tiéddel.
2017. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lindalinda válasza:
Tejtermékek kihagyása ( öntetek,joghurtok ,bolti tejek ....)
2017. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de hátha másnak is van ilyen gondja.


Tesóm sajnos pszichés alapon ont magából annyira átható bukét ami egy lovat is megölne. Izzadság s széklet is a szressztõl. Neki segített a vega étrend, magányos sportok mint futás erdõk, mezõk mellett. Sajnos teljesen nem vette el de mérséklõdött.


Lehet undi de lehet venni beöntõ szettet azt mondod nagyidnak lesz, havonta használva kiöli az élõsködõket ha fokhagymát forrarsz vízben (várni kell míg langyosra hûl!!).

2018. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!