Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan éritek el, hogy minden...

Hogyan éritek el, hogy minden nap időben lefeküdjetek aludni?

Figyelt kérdés
Fontos a kipihentség, de nehezen megy a lefekvés. Sok érdekesség és látnivaló, olvasnivaló akad az interneten. Jaj, még előbb megnézem ezt, meghallgatom azt, letöltöm emezt,elmentem amazt, nehogy holnap már késő legyen és máris éjfél van! Reggel aztán nehezen megy a felkelés, az ember egész nap fáradt, a szemei vörösek, majd leragadnak. Egyes munkahelyeken ez meg sem engedhető (pl sofőr), máshol esetleg lehet nap közben is szundítani egyet (pl könyvtáros). Jobb volna valahogy elérni a rendes időben történő lefekvést, hogy aztán másnap gördülékenyen menjen a munka.
2017. ápr. 5. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehol nem lehet napközben aludni, még könyvtárban sem (nem is tudom honnan vetted ezt). Egyszerűen elkell határozni, hogy minden nap 10-kor (pl.) legkésőbb elmész fürödni majd aludni.
2017. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sweetchocolate válasza:
56%

En estenkent az agyban szoktam ipadezni, es amikor mar nagyon faradt leszek, lerakon, kegyujtom a villanyt, es alszok. Kb 10 es 11 kozott szoktam aludni mostanaban. Regebben fent voltam ejszaka.

Probalj meg 10 kor agyban lenni es netezni vagy olvasni.

Egy ido utan lehet hogy lesz elaludni korabban. Ja es mozogj minden nap, ha mas nem, fekvotamasz, futas, felules stb.

2017. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Velem is ez van kérdező. Ni csak máris éjfél. De olyan jó fent lenni most szerencsére reggel nincs iskola. És délután se elfoglaltság. Próbálkozz én is próbálkozok. Mindig egy kicsivel hamarabb le feküdni mint előtte valónap. Hiába fekszem le 21:00-kor nem tudok elaludni csak forgolódok vagy 2-órát. próbálj meg minden este 5-10 percel hamarabb lefeküdni és megszokod. Esetleg gondolkozz el hogy az adott dolgot miért akarod megnézni miértelme inkább aludj.
2017. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A reggeli tikokkal keléssel van a baj.

Ha mindenhol minden normálisan 9-kor kezdődne (iskola, meló), akkor elég lenne éjfélig elaludni, az meg azért az emberek 99%-ának menne.

2017. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!