Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj állandóan a sarkam?...

Miért fáj állandóan a sarkam? Reggel már alig bírok ráállni, igaz, egész nap szinte le sem ülök. (lehet ezért? )

Figyelt kérdés

Légyszi adjatok tanácsot,hogy mit tegyek?Esetleg kenőcs...

köszönöm szépen!!


2010. máj. 12. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
milyen cipőt hordasz ? Lehet az is a ludas.
2010. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Van egy elváltozás, sarkantyú csontkinövés - lehetséges, hoyg az van neked is, menj el ortopéd orvoshoz, többféle kezelési mód is létezik.
2010. máj. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

NEkem is ez a bajom:(:(

Nincsen túlsúlyod ? Mert már öt tíz kiló is súlyosan károsítja a talpboltozatod. Lúdtalp ? ha egész napos állástól fáj, próbálj esetleg izomlazító krémet.

Nekem segített, hogy én itthon is, amikor idebenn járkálok, jó minőségű , gyógypapucsot hordok. Én egy dr. martenst vettem, de állítólag a schollok is nagyon jók.

2010. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs rajta bőrkeményedés? Az olyan, mint a tyúkszem, nagyon tud fájni. Bőrpuhító krém, masszírozás, kényelmes cipő, lúdtalpbetét, nem ártana egy ortopédiai vizsgálat. Otthon illóolajos langyos vízben áztatni. Milyen munkád van?
2010. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a fránya magassarkú ,mi?:)
2010. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincsen csontkinövés.

Hát az az igazság,hogy műbőr cipőbe járok,és laposba,meg főleg papucsba.Lehet ki kellene próbálnom,valamilyen gyógypapucsot.Ja,és kb:5-6kg súlyfeleslegem van.

Köszönöm a válaszokat!SZÉP ESTÉT! M:)

2010. máj. 12. 22:38
 7/11 A kérdező kommentje:

Épp ez az hogy nem járok magassarkúba!!!

Nincs már semmilyen bőrkeményedés,nem rég voltam pedikűrösnél.(gondoltam hátha jobb lesz)

Fodrász vagyok,de most éppen GYES-en,épp ezért nincs megállás...

2010. máj. 12. 22:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Illóolajos langyos vizet kipróbálom!!Köszi
2010. máj. 12. 22:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne tudni hogy pontosan hogy és hol is fáj. Lehet szinte bármi. Mindenképpen próbálj ki egy gyógypapucsot, hidd el rengeteget használ hogy rendesen támasztja a talpad egész nap, és kényelmes is ha megfelelő méretűt veszel. Nem a legolcsóbb játék de sokáig bírja, és tényleg nagyon jó! Érdemes lenne elmenni ortopédiára is, nincs e bokasüllyedésed.

Öcsémnek volt hasonló, alig bírt már lábra állni a vége felé úgy fájt az egész bokacsontja. Kapott valami kenőcsöt ami után be kellett fóliázni és melegen tartani az egész lábát. Pár hét alatt elmúlt neki, de lehet komolyabb dologról van szó. Mindenképpen menj el, nincs veszíteni valód, max azt mondják pihenj néha kicsit :)

2010. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A teljesen lapos cipöféle kimondottan árt a lábnak, ha sokat kell állnod. Az egész lapos cipö okozza sokszor a sarkantyú nevü csontkinövést. A csontkinövést meg ne úgy képzeld el, hogy valami nagyobb dolog, alig pár mm, de a körülötte lévö idegeket nyomja és emiatt fáj.


Elsö lépésként menj orvoshoz, ne házilag kisérletezz, mert sokat ronthasz vele a lábadon. A gyógypapucsok sok esetben többet ártanak, mint használnak, nem mindegy, hogy ki és milyen helyzetben hordja.

2010. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!