Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek ez inszomnia?

Delavega kérdése:

Szerintetek ez inszomnia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, elég komoly alvás problémám van, ami miatt semmit vagy csak alig tudok aludni, és valamiért az altató gyógyszerek sem használnak,szinte semmi féle, állandóan éber vagyok, és nem tudom hogy mit találjak ki, nem tudok át billeni ahhoz hogy aludjak, mint ha megszűnt volna,ez a dolog. azt szeretném meg kérdezni tőletek hogy ez miez, milyen orvost keressek fel ez ügyben, gondolom a szerzvezet sem tűri meg sokáig ezt a problémát. A válaszotokat előre is köszönöm!

2017. ápr. 27. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
kicsit bovebben ha leirnad, hogy miota van ez mennyi ideje nem tudsz aludni hany eves vagy ferfi vagy no (mert nem mindegy az se). Mennyi az az ido amiota egyaltalan nem vagy csak egy ket orat aludtal ejjel?
2017. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Heló! 31 éves vagyok férfi. Kb 1 hónapja kezdődött az egész, okát nem tudom hogy miért van ez, ha szerencsém van alszok 1 vagy két órát aztán ennyi, vagy még ennyit se. hiába fekszek le az ágyba este 9 körül, nem tudok elaludni,nálam nincs az hogy átkapcsolok alvás üzem módba. napközben teszem a kis dolgaimat de már egyre nehezebben az alvás hiány miatt. Milyen gyógyszert kellene szednem hogy segítsen? Most gerodormot szedek esténként, de valamiért az sem hat,mintha mindegy volna hogy mit csinálok, valamiért nem tudok le kapcsolni este.
2017. ápr. 27. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kérj másik altatót. Ha tényleg csak 1-2 órákat alszol az már nagyon durva... Én több mint fél évig voltam alvászavaros, de nálam folyamatosan alakult ki, egyre kevesebbet aludtam és a végén már nagyon-nagyon kimerült voltam, akkor fordultam orvoshoz. Nekem Sanval-t írt fel, hát nem a legerősebb gyógyszer ez se, kiütött, de általában 3-4 óra múlva felébredtem. Én nagyon féltem az altatóktól, de már nem láttam más lehetőséget, úgyhogy amint felírta nekem ezt az orvos, azonnal utána olvastam, és úgy tudom, hogy a zolpidemes altatókra nem lehet rászokni, és tényleg én se éreztem, hogy rászoknék, ebben a hónapban kettőt vettem csak be, amikor nagyon stresszes voltam és nem tudtam aludni. De amúgy nem biztos, hogy ez így van, csak mintha olvastam volna valahol :) szerintem érdemes továbbra is altatóval próbálkozni, DE mellette citromfű teát inni, b komplexet szedni, és megtalálni a valódi okát annak, hogy miért nem tudsz aludni. Stressz, magánéleti problémák stb. Őszintén kívánom, hogy te is kikászálódj ebből minél hamarabb! :) csak hogy mondjak egy pozitív dolgot is, bár nem tudom ez neked mennyire pozitív, én úgy vettem észre, hogy már ilyen 6-7,5 óra alvás is bőven elég nekem, kibírom lendülettel kora estig, utána kezdek csak fáradni, és ez biztos hogy emiatt van, hogy volt ez az alvászavarom és megszoktam a kevés alvást, most ha már keveset alszom (3-4-5 órát) akkor se vagyok egész nap hulla :)
2017. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hali! Nálam ez már kb több mint 1 hónapja alakulhatott ki ez az alvás zavar, "szerintem sajnos inszomnia" most én tartok ott hogy egyre jobban fáradok és gyengülök lefele, furcsán éber vagyok agyilag,egy hullámhosszon érzem magam nappal is meg éjszaka is. testileg meg már fáradt vagyok,Régen nem volt ilyen problémám,régen lefeküldtem este 9 kor és alvás volt, másnap reggel 7 ig. Most a dokitol elvileg xanaxot fogok kapni gerodorm mellé, de azt totálisan nem értem hogy miért nem hatnak a gyógyszerek, vagy mit kellene csinálnom hogy agyilag is ki tudjak kapcsolni, Így dolgozni sem tudok majd maximálisan mert le vagyok félig meddig robbanva.
2017. ápr. 28. 09:39
 5/5 A kérdező kommentje:
az infokat köszönöm ki próbálom, nappal csak azért bírom a dolgot mert iszom a kávét, különben tényleg hulla jelölt lennék, Bármi ötlete van valakinek nyugodtan írja le, kíváncsi vagyok, tényleg nem tudom mi lehet ez.
2017. ápr. 28. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!