Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesen kimerült vagyok és...

Teljesen kimerült vagyok és agresszívnak érzem magam ami rám egyáltalán nem jellemző. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista vagyok, 17 éves korom óta egyedül élek (kisebb-nagyobb konfliktus miatt elköltöztem szüleimtől), így dolgoznom kell suli mellett. Már év elején éreztem, hogy gondok lesznek (többször elaludtam órán, nem nagyon volt időm tanulni, stb.) úgyhogy félévkor megpróbáltam elintézni, hogy magántanuló lehessek, de nem engedte az igazgató, pedig ismeri a helyzetem. Nagyon kimerült vagyok és mostanában sokkal agresszívabb viselkedést is tanúsítok, mint ahogy az normális lenne. Tudom hogy mindjárt vége a tanévben, de jövőre érettségizem és a helyzet nem változik. Nyáron se fogok tudni pihenni, mert dolgoznom kell, hogy félre tudják rakni egyetemre. Előre is kösz tanácsotokat!

(Az hogy hazaköltözött sajnos nem opció)


2017. máj. 17. 09:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Azzal nem lehet gond, hogy iskola mellett tanulsz, hiszen sokan így csinálják. Én is így csináltam, és elég jól le is érettségiztem. A gond inkább az, hogy nem jól osztod be az idődet, és mivel sok mindent nem tudsz befejezni vagy lemaradsz ez idegesít. Ettől leszel állandóan ingerült, fáradt. Tudom, az elején velem is így volt. Sőt én a végén már attól is sírva fakadtam ha reggel esett az eső.

De segítettek, hogy jól betudjam osztani az időmet. Marad idő munkára, alvásra, tanulásra, szórakozásra is.

Gondolj bele, hogy sok anyuka gyerek, munka, férj mellett jár egyetemre, és megy nekik.

Próbáld meg az életedet átalakítani, beosztani az idődet. Én úgy kezdtem, hogy leírtam percről percre 1 héten át, hogy éppen mit csinálok.

1 hét után már látni fogod, hogy mi az a tevékenység ami felesleges vagy sok időt vesz el.

2017. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!