Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában jellemző a hasfájás...

Mostanában jellemző a hasfájásos, hasmenéses vírus, vagy tényleg ennyire sok embernek van baja a vakbelével?

Figyelt kérdés

Múlthéten feküdtem be a kórházba 2 napra, vakbél gyanújával. Hőemelkedésem volt, fájt jobb oldalt alul a hasam, hasmenés, hányinger. Végül azt mondták nem hiszik, hogy vakbél és hazaengedtek. Ennek ellenére 11 napja a WBC (fehérvérsejt, gyulladásért felelős) szintem 19.95 volt, (normálérték 4-10,8) aztán mindennap egy picit kevesebb lett, múlthét csütörtökön végül már a normálértékben volt, ezért jöhettem haza. Egy ismerősöm pedig épp ma került kórházba ugyanezekkel a tünetekkel, vakbél gyanújával. És már több embertől is hallottam, hogy mások is hasonlóképp kerültek kórházba mostanában.


Kíváncsi lennék, hogy mások is tapasztalták ezeket a tüneteket (hasfájás, hasmenés, hányinger, hőemelkedés) és valami vírus van, vagy tényleg ennyi bajt okoz a vakbél?


2012. márc. 14. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Van úgy, hogy a vakbél szinte járványként jelentkezik és ált. 10-13 éves gyerekek között gyakori. Amikor nekem volt, 12 évesen, rövid idő alatt velem együtt 6 osztálytársam is kés alá került ezzel a bajjal. A kórhzban pediog szinte csak hatodikos gyerek volt vakbeles és elég sokan.


Valószínűleg valamely vírusra reagál így a szervezet.

2012. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
11 évesen én is kórházban voltam vakbélgyanúval. Nem műtöttek meg. Azt mondták, hogy ráment az influenza a vakbelemre. Ezek szerint van ilyen.
2012. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!