Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok többet aludni?

Miért nem tudok többet aludni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és az a problémám, hogy nem tudok sokáig aludni. Bármikor fekszem le aludni, ugyanúgy 6-7 között kelek fel. Ez eddig suli időben nem jelentett nagy gondot, mert viszonylag kialudtam magam (kivéve hétvégén) de most mivel már nekem vége az iskolának, sokat járok este ide-oda és nem tudom kialudni magam. Tegnap is 1-kor aludtam el, és ma már fél 7-kor fenntvoltam, és úgy nézek ki mint a mosott ***. Szóval nagyon fáradt vagyok a fejem is fajdogál, a szemem tiszta száraz és szúr (pedig már csöpögtettem is bele) de ezek ellenére visszaaludni nem tudok. :( Ezzel lehet valamit kezdeni? Mivel most jön a nyár elég valószínű, hogy sokszor későn fogok lefeküdni, és ha nem kezdek ezzel valamit akkor nagyon kimerült leszek mindig. Csak akkor tudok tovább aludni, ha valami nagy buli után (sok tánc után és kicsit ittasan) vagyok. De akkor is csak max délig-1-ig alszok ha mondjuk 5-6-kor lefekszek aludni, míg mások egy nagy buli után utána végig aludják a napot. Mitől lehet ez? Mit csináljak?
2017. máj. 17. 10:21
 1/3 howrselove válasza:

Szia!

Mindenki más beálítottságú. Pl én sokáig tudok aludni de a húgom mindig korán kel. Ha nagyon zavar van gyógyszer amitől könnyebben elalszol és valószínűleg többet is alszol tőle (nemtudom mert még nem próbáltam). Mindenesetre ennyit tudok neked tanácsolni. Majd mond meg hogy változott e valami(akár gyógyszerrel, akár nélküle).

2017. máj. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Én beveszek este egy fél eunochtint. De nem én találtam ki, hanem az orvos. Jó vigyázni az ilyen dolgokkal. Lehet, hogy csak ennyire van szüksége a szervezetednek. Egyszer végigmentem a 100 km-es Kinizsi túrán 24 óra alatt. Utána 12 órán át még pössenteni sem keltem fel.
2017. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mézga Krisztina ***** válasza:

Most pufogtathatnám a szokásos frázisokat, sport, mozgás, ami persze igaz is, de ha te úgy érzed, kialvatlan, kimerült maradsz, az baj.

18 évesen tán nem kellene altatóhoz nyúlni, mi lesz akkor bármilyen hormonális változáskor?

Én alvásvizsgálatot végeztetnék, felkeresnék alvásterapeutát. Milyen pszichés vagy testi probléma bújik meg a háttérben?

A sok tanulás miatti stressz vagy esetleg valami betegség?

Mindenesetre nyugtató, altató még korai...

2017. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!