Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohollal kapcsolatos problém...

Alkohollal kapcsolatos problémák, lábhúzódás, vese (orvostan hallgatók segítségét is kérném)? Körülbelül 2,5-4 hete folyamatosan iszok, hogy lehet leállni vele? Mennyiszer isztok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 3 napban eléggé stresszeltem. Nagyon sokat ittam az elmúlt 2,5-4 hétben (eléggé sokat, erős piát is)


2,5 hónapja kezdtem körülbelül, csak borral, akkor nagyon kevés volt (kb. 2 dl,) majd vodkázni kezdtem..


Munkahelyi problémáim is voltak, suliba is stresszeltem, vizsgák...


Egyetemista vagyok.


Okozhat lábdagadást a sok alkohol?

Vékony testalkatú vagyok, nyár van, és az utolsó 4-5 napban nagyon bedagadtak a bokáim. Ezt okozhatta a meleg is gondolom, de a veseműködést (illetve májműködést) károsíthatja az alkohol?

(mindig üres hasra ittam)


A vese gondolom összefügg a vizelettartással (és emiatt dagadhatott be a boka)


Ezalatt a 2 hónap alatt tehettem kárt a vesémben illetve a májamban?


Mármint tudom, hogy vannak olyan fősulisok, akik minden nap isznak, de gondolom, változó, ki mennyit..


Én az utóbbi 3-4 napban eléggé erősen piáltam (vodka, 1 dl + hozzá 1 sör de arra már ettem pl.) meg volt amikor még többet..


Szerintem ez nem természetes... mármint aggódok amiatt is, hogy a bokám bedagadhat tőle és hogy nyáron nem fogok emiatt munkát vállalni..


Most vizsgázom.. a barátaim nem tudnak a gondjaimról, a szüleim se.

Mit tudnék tenni? Szerintem kezdek / kezdek hozzászokni, mármint nem vagyok vidám tőle hanem ma. pl. lenyugtatott...


vagy ha energiaitallal ittam a vodkát, attól felgyorsultam.

Erről olvastam, hogy az energiaital + alkohol károsíthatja a vesét...


tehettem az utóbbi 2,5 hónapban kárt?


Nyáron új munkát akarok vállalni. Most vizsgaidőszakom van.


Tudom, költséges is... (evészavarral kapcs. problémáim is voltak.. )

Légyszi, ne írjátok, hogy kérjem pszichológus segítségét (sem időm, sem pénzem rá.. a szüleim se segítenének, sőt jól leoltanának.. ) Budapesten tanulok, egyetemen. Mellette dolgozom.


23/l


Ti mennyiszer isztok hetente?



2017. máj. 26. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudok a kérdésedre válaszolni, csak az utolsóra írnék valamit: "Ti mennyiszer isztok hetente?"

Magyarországon elvileg 800 ezer(!!!) alkoholista van.

Tehát az hogy a többiek mennyit isznak, nem igazán mérvadó számodra. Biztos írják majd hogy huh, 1 deci vodka az semmiség, de mint írtam, 800 000 ember van aki alkesz. Többségük szerint nem sok az amit ők isznak mivel mások is ugyan ennyit isznak, stb. stb..


Én nem iszom egyáltalán. Az alkohol helyett megpróbálhatsz más nyugtatót formákat kipróbálni. Én ugyan nem próbáltam, de mondjuk meditálás, vagy hobbit is kereshetsz. Esetleg sport. Csak ebben ne legyen gondod, hogy az alkoholhoz kelljen fordulnod. Próbálj más alternatívát, mivel igen, károsít ilyen "rövid" időn belül is.

2017. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van egy problémád, igyál alkoholt, és lesz mellé még száz. (AA mondás)

Az alkohol lehet, hogy "nyugtat", de valójában rontja az idegállapotot, gyengül a stressztűrő képesség tőle - ez egy ördögi kör. (Ugyanez vonatkozik a cigire is.)


Hogy mekkora adag mennyi idő után mennyit árt, az adottság kérdése is. Van, aki egész életében piál, mégis 80+ évet él, de van, akinél szinte egyből problémát okoz (főleg, ha már eleve volt, csak addig nem vette észre, amíg az alkoholtól nem lett rosszabb)

2017. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is egyetemista vagyok, és dolgozom mellette. Szintén nagyon stresszes most az életem (pénzhiány, sikertelen vizsga, félek, hogy áttesznek önköltségesre, stb.) de nem szoktam inni. Ennek főleg egészségügyi okai vannak... Szerintem tarts 1-2 szabadnapot, mikor se meló, se könyvek, se semmi. Kiadós alvás, sorozatok, játékok, kirándulás, meg hancúrozz egy nagyot. :D


22/L

2017. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló utolsó javaslatával nem értek egyet. Csak e miatt ne feküdj le valami random alakkal. De ha van párod, akkor azt mondják segít.
2017. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!