Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagy folyton fáradt?

Miért vagy folyton fáradt?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, már vagy 5-6 honapja fáradt vagyok, sosem tudom kipihenni magam, akarmennyire is vagyok fáradt, 8-9 oranal tobbet nem vagyok képes aludni.. energiaital, káve sem segit bármennyit is iszok, ha napkozben alszok, az sem.. borzaszto már, mért lehet ez? Amit talan tudni kell, hogy vékony vagyok, alig eszek valamit, cigizek és depresszios vagyok (nincs kezeltetve, nem is akarom, mert semmit sem ér:) )

2017. máj. 31. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A depresszió egyik tünete is a fáradtság.
2017. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

15 evesen nem energia italt, meg kavet kene inni, hanem rendszeresen enni meg mozogni. A cigira sem jo otlet raszokni.

Gyanitom hogy az onmagad altal diagnosztizalt depressziod keretein belul tettel szert hatalmas tapasztalatra a kezelest illetoen, es ez alapjan jutottal arra maximalisan megalapozott szakmai velemenyre, hogy a kezeles semmit sem er, ezert nem szukseges.

Csak tudnam ha cigit venni van eszed, meg kavezgatni, meg egyeb felnottes dolgokra (pl pszichologiai tanulmany), akkor arra miert nincs, hogy kihuzd a fejed a s..bol, es ne ugy viselkedj mint egy elkenyeztetett unatkozo tini.

Amugy szerintem pont ettol vagy fardt, hogy ennyire eretlen, es melle raadasul eletkeptelen vagy, hogy ennyire nem birsz magaddal mit kezdeni.

2017. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amint fentebb is említették,a depresszió egyik tünete az állandó fáradtság,kedvtelenség.

Egyébként lehetsz vashiányos is,ami a leírt életmódodból kiindulva könnyen előfordulhat.

Én is voltam nagyon mélyen, tudom,hogy minden segítséget elutasítanál most,de fordulj szakemberhez vagy próbálj meg beszélni róla.

2017. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány, vashiányos vérszegénység is lehet a háttérben. Szerintem is jobb lenne, ha elkezdenél rendesen enni. Az energiaitaltól nem lesz több energiád, nagyon egészségtelen, akárcsak a dohányzás. Én kávét is csak megszokásból iszom (enyhe függőségnek is hívhatjuk), élénkítő hatást egyáltalán nem érzek (már épp eléggé hozzászoktam).

15 évesen én is depressziós voltam és sokat aludtam, gondolom részben életkori sajátosság is ilyenkor a világfájdalom. Én "kinőttem" kezelés nélkül, de rá lehet segíteni vitaminokkal, megfelelő táplálkozással, napfénnyel és mozgással, persze súlyosabb esetben szakorvosi segítségre is szükség lehet.

2017. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Midoriiya válasza:
Szerintem lehetseges meg a kronikus faradsag szindroma(CFS) vagy esetleg az alvaszavar.
2017. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!