Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kicsit sokat aludtam ma (14...

Kicsit sokat aludtam ma (14 órátxD), és fáj a fejem miatta egész nap. Gyógyszert is vettem már be és kávét is ittam, nem múlt el. Folyton hányingerem van és teltségérzetem, így enni nem nagyon megy semmit. Ugye ez is a sok alvás miatt van? :S

Figyelt kérdés
20/l
2010. máj. 22. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez bizony attól,ugyanez szokott nálam is lenni!
2010. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg "túlaludtad" magad. Próbálj meg friss levegőn lenni, esetleg zuhanyozz le hideg vízzel, hogy felfrissülj, menj el sétálni, stb. . Az evést ne nagyon erőltesd, ha nem esik jól, bár nem ártana, ha azért ennél valami gyümölcsöt, vagy egy kis pirítóst, és azért inni is kell.

Különben érdekes, mert én akkor is így érzem magam, amikor túl keveset alszom :D Ilyenkor majd' megdöglök, és nincs erőm semmihez.

Hát, remélem hamar rendbejössz :)

2010. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is,11 órát aludtam és megbolondulok a fejfájástól
2010. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, alvási másnaposságnak hívják, és ez sajnos hajlam kérdése is. A migrén egy formája. A szerotonin felszaporodik, összehúzza az ereket, és ez okozza a fejfájást. Tennivaló (mint a másnaposságnál): sok folyadék fogyasztása (segít lebontani a szerotonint), és aszpirin. Továbbá hideg vizes mosakodás, mozgás, séta a friss levegőn is sokat segíthet. Az alvás bepótlására ilyen embereknél a legjobb a "részletletagadás", azaz a normális mennyiségű (vagy csak picit több) éjszakai alvás, és egy délutáni rövid alvás.
2010. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!