Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon mi okozhatja ezt?

Vajon mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Május végén szinte egyik napról a másikra elkezdtem undorodni az ételtől. Borzasztóan hányingerem volt még a gondolatától is és kb 1 hétig alig ettem valamit. Azt is többnyire azért, hogy ne essek össze és ne legyek rosszul. De tényleg nagyon minimális volt az amit ettem. Még a kedvenceimre is képtelen voltam gondolni mert rögtön elkapott a hányinger. Aztán eltelt egy hét és elkezdtem eszegetni de nem jóízűen. Elvoltam egy darabig, voltak napok mikor jobban ment az evés és volt amikor nem. Múlthéten azt hittem, hogy megjavultam mert bármit meg tudtam enni normális adagokban de most megint olyan hülyén érzem magam. Nem kívánok semmit egyszerűen. Azért aggaszt kicsit mert világ életemben jó evő sőt, túl jó evő voltam. Most meg csak csipegetek mondhatni kényszerből. Ezen kívül semmi más panaszom nincs. A legelején arra gondoltam, hogy biztos azért mert megjött (bár korábban se volt ilyen problémám menstruáció alatt) de elmúlt és még mindig tartott, aztán azt hittem, hogy a nyár miatt, de korábban sem okozott ilyet a meleg. Most már nem tudok mire gondolni. Szerintetek?
2017. aug. 1. 13:30
 1/1 Tamani ***** válasza:

Nem tudok rólad eleget, hogy a legkielégítőbb választ adhassam: Mindenesetre termékeny nő létedre a legelső dolog, ami eszembe jut, hogy lehetséges, hogy terhes vagy. Feltétlenül vizsgáltasd ki magad nőgyógyásszal. Még ha nincs is valószínűsége, az étvágyváltozást más dolgok is okozhatják, ezért nem ártana, ha látna egy orvos!


A hormonháztartásod felborulása szintén kiválthatja ezt: Nem cseréltél fogamzásgátlót mostanában? Nem szedsz valamilyen hormonkészítményt, ami ezt okozhatja? Egyéb gyógyszereket, amiket mostanában kellett szedned?


A másik nagyon valószínű ok a stressz lehet. Sok ember túlhajtja magát ebben a rohanó világban: a túlzott, folyamatos "készenlét", "idegesség" és egyéb feszült helyzetek könnyen kiválthatják ezt a tünetet, nem beszélve a reflux betegségről, ami szintén okozhat étvágycsökkenést. Ha gyomorfekélyed van, ami sokmindentől lehet, hagyj fel a szokványos fájdalomcsillapítók használatával (Aspirin, Algopirin, Algoflex, stb.), és menj orvoshoz, mert gyomorvédőre van szükséged!


Nem akarlak ijesztgetni, de egy másik leheséges oka az étvágycsökkenésnek az emésztőrendszeredben elhelyezkedő daganat. Ezért is mondom, hogy feltétlenül menj orvoshoz!


Remélem, segítettem picit. Ha van még kérdésed, írd meg!

2017. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!