Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukor-elvonási tünet létezik?

Cukor-elvonási tünet létezik?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sajnos nagyon sok cukrot vittem be a szervezetembe, főleg üdítő formájában. A dózis minden nap önkéntelenül is nőtt, míg elért odáig, hogy egy hete már napi 1,5-2 liternyi kólát is lecsúsztattam magamba, mellette csokit is eszegettem, sütit, meg fagyit. Aztán tegnap észbe kaptam, hogy ezt nem kéne már ennyire túlzásba vinni, és onnantól semmi cukros üdítőt, vagy csokit nem fogyasztottam. Iszonyatosan hiányzik, folyamatosan innom kell valamit, de már csak vizet engedek meg magamnak. Olyan furcsa érzés, hogy iszom a vizet, és mégis szomjas maradok. Már feszül a gyomrom, annyira tele vagyok, de még akkor is szomjúságot érzek. Lehet hogy a hirtelen cukor-megvonástól van ez?

2017. aug. 12. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az létezik, hogy hozzászokott valamihez a szervezeted,

most pedig nem kapja meg, viszont még úgy dolgozik, mintha

megkapná....


Vigyél be cukrot, de folyamatosan kevesebbet. Persze ne

állj vissza a 2 liter kólára, hanem csak 1-1 kortyot

próbálj inni nagyjából azonos időközönként, aztán ezt

az időt növeld.

2017. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!