Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek az ellen hogy ne...

Mit tegyek az ellen hogy ne legyek rosszul a buszon?

Figyelt kérdés

Amikor buszra vagy autóba ülök roszul leszek,néha veszek be gyógyszert (ritkán),de volt olyan hogy rosszul voltam annak ellenére hogy bevettem a gyógyszert.

Álltalában nem eszek utazás előtt (többen azt mondják hogy csak szugerálom magamnak és nincs semmi bajom)

Mit tegyek hogy megakadájottam a hányingert?


2010. máj. 24. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

buszgyógyszer, más megoldás nemnagyon van.

dedalon, vagy b6 vitamin.

nekem néha segít ha mp3-at hallgatok, és mentolos rágót zabálok.

2010. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg előre ülj a buszon és e nézz sokáig lefelé. Húzd ki magad, a hátad teljesen támaszd neki az ülésnek. Vegyél mély levegőket.

Nekem is volt ilyen gondom, de most mióta minden reggel busszal járok, már jó ideje nincs. ;)

2010. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*ne nézz sokáig lefelé
2010. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van benne valami,hogy ha arra koncentrálunk akkor előbb bekövetkezik.Valahogy el kell terelni a figyelmedet, igen zene hallgatás jó.Különben daedalon. Ha sokat utazol később megszokod és nem lesz probléma.
2010. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

dedalon!

a b6-tól én ugyanúgy rosszul vagyok!

2010. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Deadalon (60 kg. fölött akár kettőt is bevehetsz), nyitott ablak, olvasás/zenehallgatás vagy bármi, ami eltereli a figyelmed. Esetleg aludj.

Én is ilyen vagyok, bár én jól bírom, csak 200-220 km körül leszek rosszul, és ritkán kell annyit mennem, de ha nem veszek be gyógyszert, akkor ott végem van. :D Így általában túlélem.

És a legfontosabb, ne parázz rá, mert úgy sokkal rosszabb. A legjobb, ha nem is gondolsz a rosszullétre, de ha nem megy, akkor inkább azt szuggeráld, hogy nem lesz baj. :)

2010. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van,a Daedalon nagyon jó,csak iszonyatosan ellazít..engem már annyira,hogy az érzékelőképességem is elvesztem..

amugy igen,ülj mindíg előre,ne nézz lefelé,ne olvass,hallgass zenét,és én is csak ugyanazt tudom mondani,én is aludni szoktam közben:)

És szerintem ha egy nagyon nagyon picit eszel előtte,nem fog megártani,nekem attól is szokott hányingerem lenni,ha nem eszek,és ettől elindul a savtermelésem,arra gyógyszer,és még erősebb a hányinger...

szóval szerintem ha azt teszed,amiket leírtunk,és esetleg utazás előtt,csak 1 szem háztartási kekszet bekapsz,hidd el,minden rendben lesz!;)

2010. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bármilyen gyógyszer jó ami a utazáshoz használnak mert nálunk (Szlovákiában) nincs dedalon helyette kinedril van ami ugyan úgy tompítja az érzékeimet és elálmosít.
2010. máj. 24. 15:03
 9/11 anonim ***** válasza:

értem:)

na,akkor edd azt,meg amit még leírtunk,mást nagyon nem tehetsz,de szerintem ez is megteszi:)

2010. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mentol a lényeg,én mikor kisebb voltam mindig rosszul lettem a kocsiban,buszon egyaránt.Dedalont is kihánytam mindig.Van egy mentolos gyógyszer,amit rá kell csepegtetni egy kockacukorra,ha azt beveszed garantáltan jobban leszel.Rágózz sokat,legyen jó mentolos.
2010. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!