Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ugye nem derealizáció...

Ez ugye nem derealizáció deperszonalizáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves fiú vagyok 1 honapja furcsa dolgok tortennek velem.

Rámjottek ilyen szorongasos nyomaszto erzesek de nem tudom hogy mitől

Pszihologushoz elmentem életemben elősször mert soha nem volt ilyen problámam. Azt mondta hogy ez még nem pánikbetegség de ha most foglalkozunk vele akkor kesobb nem lesz semmi gond.

azonban 3 napja ilyen furcsan erzem magam

mintha kicsit mas lenne a vilag vagy a fene tudja. de nincs ilyen tunetem hogy idegennek látnám a testem a tükörben vagy 2d sek a tárgyak vagy mintha lebegnek stb ilyeneim nincsenek szoval kerlek nyugtassatok meg vagy nem tudom mert most ezen aggodom hogy valami nincs rendben. Ajh legkozelebb nem olvasgatok a neten ilyeneket.. a válaszokat köszönöm előre is.



2017. jan. 31. 15:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Ajh.. annyira hianyzik amikor a matek dolgozat volt a legnagyobb problema.
2017. jan. 31. 15:51
 2/10 A kérdező kommentje:
Rettegek hogy megorulok
2017. jan. 31. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:

1 honapja szorongsz es elkezdtel pszichologushoz jarni. Nyugi, ha mar jarsz jozza, nem hiszem, hogy olyan sok ido lesz, amig elmulik. Ha tudsz, sportolj nagyon sokat mellette es vegezz relaxacios gyakorlatokat, mert segitenek ellazulni.

Amugy szerinted mitol lehet most ez veled? Mi valthatta ki?

2017. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beszélj erről a pszichológussal is.

Egyébként gyakori, hogy a terápia elején átmenetileg romlik a helyzet, mielőtt javulás következne be, lehet, hogy nálad is erről van szó.

2017. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a választ

Hát ez amt nem tudok mert minden rendben van az eletemmel soot most inkabb jobban kene orulnom mert osszejottem egy lannyal akit nagyon szeretek es o is szeret engem eppen ezert nem ertem hogy mi tortenik..

2017. jan. 31. 16:43
 6/10 anonim ***** válasza:

sokszor van, hogy összeolvas az ember neten hülyeségeket, és bekézpeli magának, én is ilyen vagyok/voltam, remélhetőleg már nem leszek 19 vagyok :D

de rajtam amugy is nagy a nyomás. Mondjuk szerencsére én nem hallucinálok meg semmi, csak kb pánikhangulatig tudok pszichés betegségekről, meg megmagyarázhatatlan dolgokról olvasni. Nekem kicsit inkább paranoiám van.

amugy a gyakori kérdések is veszélyes, ha félős vagy ne nagyon olvasgass.

Nem szabad amugy pánikba esni. Az a legrosszabb.

Nekem általába kell egy kis elvonatkoztatás, hogy utána nevetni tudjak azon, amiktől korábban féltem.

A pszichológus meg jót tesz ne aggódj. Az első alkalom után nekem is nagyon furcsa érzésem volt, lehangolt voltam, meg olyan nehéznek éreztem még a lélegzést is. De másodjára már sokkal felszabadítóbb volt.

2017. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt. en sem halucinalok meg semmi csak olyan furi neha minden mintha nem fognam fel ami tortenik vagy nem tudom de elegge idegesit es tuti h az miatt mert bemeselem magamnak es figyelgetem magam mert en is betudok panikolni amikor olvasgatok
2017. jan. 31. 21:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Na most teljesen jol vagyok.. nem ertem mi volt ez. Talan csak a stresszeg az almossag
2017. febr. 1. 07:13
 9/10 anonim válasza:
Másfél hónapja én is nagyon erős szorongással küzdöttem (volt ennek persze egy megelőző szakasza és oka is), az utóbbi pár napban pedig nálam is megjelent a deperszonalizáció. Amit tanácsolhatok az az, hogy zárd ki, ne foglalkozz vele, nekem hatásos és egyre kevesebbszer veszem észre. Hajrá és mielőbbi gyógyulást kívánok!
2017. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálom mélylélektani szempontból elmagyarázni... A legjellemzőbb mentális problémák (depresszió, pánikbetegség, szorongás) oka kisgyermekkorban, a szoros kötődési kapcsolatokban gyökerezik.

Akinek ilyen problémái vannak, az sokszor kielégítően elműködget az életben, aztán jön egy kapcsolat, és szépen elkezdi nyomogatni a gombokat a tudattalanban. Maga a kötődés hívja elő a negatív élményeket, amiket elfojtva hordozunk! Egy párkapcsolat tökéletesen alkalmas arra, hogy felszínre hozza és felnagyítsa a kezeletlen problémákat, sőt, megsokszorozza azokat.

Nem érdemes elbagatellizálni, mert a megoldatlan problémák a kapcsolatban tovább gyűrűznek és újabbakat generálnak.

2017. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!