Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan, hogy valakinek a...

Van olyan, hogy valakinek a szervezete nem alkalmas a heti 40 óra munkára?

Figyelt kérdés

Mindig azt tapasztalatom, hogy fokozatosan leépülök idegileg, egészségileg ahogy egyre hosszabb ideig dolgozom heti 5 napot. Néhány éve volt már egy totális leépülésem, akkor ki kellett hagynom 6 hónapot, hogy újra magamra találjak.


Létezhet olyan, hogy valakinek az idegrendszere nem alkalmas erre a terhelésre aminek ma kiteszik az emberek többségét?


2017. szept. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,én is ilyen vagyok.Vagyis néha sokkal többet dolgozom,mint heti 40 óra, de itthon és munkatársak nélkül.
2017. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. És akkor?
2017. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Részben a munkáltatók és munkavállalók hibája is, mert nem tartják be az alapvető munkavédelmi szabályokat.

Az óránként 5-10 perc szünet gép nélkül, a helyesen megválasztott irodai szék, a megfelelő világítás és klíma.

Mind benne van a munka -és pihenőiő szabályzatában, csak nem tartják be. Aki figyel ezekre, az sokkal kisebb megterhelésnek teszi ki magát és nem épül le.

2017. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek 95%-ának.

45 felett pedig 99,9%.

Teljesen felesleges lenne pedig ugyanannyit dolgozni, mint lassan 100 éve.

2017. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem értem az emberek miért fogadják el ezt. Miért hagyják, hogy leépítsék az egészségüket, kimerítsék őket? Miért nem tüntetnek emberségesebb munkaórákért. Ki halna bele, ha csak 30 óra munka lenne egy héten. Mondjuk le lehetne dolgozni, 3 nap alatt napi 10 órát és maradna 4 pihenni, regenerálódni, családdal időt tölteni, magaddal is foglalkozni meg ilyenek. Annak idején kiharcolták a Szombatot. Aztán kiharcolták, hogy napi 16 óra helyett csak 8 legyen. De 100 éve már semmi változás nem történt. Ha az összes lakosság összefogna, biztosan ki lehetne harcolni még 1 szabadnapot, nem állna meg a világ, ha 4 munkanap és 3 szabadnap lenne az alap. Aki pedig vevő többre, annak természetesen meg lenne adva a lehetőség.

Annak idején sem állt meg a világ, amikor eltörölték a rabszolgatartó napi 16 órát.

2017. szept. 17. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
De attól, hogy egy teljes állás heti 40 órát jelent, még nem vagy köteles tényleg 40 órában dolgozni. Ha akarsz, megvan rá a lehetőséged, hogy csak félállásban dolgozz, vagy ahogy jólesik.
2017. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Félállásban? Majd ha a árak is félállásban lesznek.
2017. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ja, dolgoznék én heti 10 órát is ha nem halnék éhen :)

Hát ez az, hogy rá vagy kényszerítve arra, hogy dolgozz kimerülésig. Mi ez ha nem kényszer? Mert ha nem dolgozol akkor éhen pusztulsz vagy mehetsz az utcára. Ez a rendszer tökéletesen működik, mert folyamatos félelemben tartják az embert, és félelemből cselekszik, félelemből engedi meg, hogy ezt tegyék vele. Biztos vagyok benne, hogy nem kell mindenkinek 40 órát dolgoznia ahhoz, hogy ez a társadalmi jólét fennmaradjon. Elég lenne ennek a fele is. A maradék 50 %-ot pedig csak a felső tízezer kényelméért gürizzük le. Saját eltartásunkhoz nem lenne szükség 40 óra munkára.

2017. szept. 17. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!