Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Egy elkeseredett nő.

VTimi30 kérdése:

Mi lehet ez? Egy elkeseredett nő.

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok..kb 2 éve volt egy pánikrohamom,csak úgy a semmiből.Utána elmentem kivizsgáltatni magam,de minden rendben volt,azt mondta a doki a stressztől van,további vizsgálat nem indokolt.Azután megnyugodtam,semmi bajom nem volt..egészen tavaly decemberig.Azóta sokat fáj a fejem,mindenen izgulok,szorongom,már előre aggódom..gyengének érzem magam,szédülök de nem is az a tipikus szédülés,hanem mintha nyomás lenne a fejemben,vagy mint aki félig alszik még,esetleg ivott..nehéz elmagyarázni milyen érzés.Teljesen bezárkóztam,olykor hevesen ver a szívem. De van mikor egyáltalán nincs semmi bajom.Azután hirtelen a semmiből újra a rosszullétek..az elmúlt közel 1 évben több volt a rossz nap,mint a jó.Már annyira el vagyok keseredve,hogy mitől lehetnék újra a régi.A párom szerint mentális..meg ha mégis szervi bajom lenne,már rég rosszabbul lennék vagy nem javulna néha.Nem tudom lekötni a gondolataim.Ezt a szédüléses dolgot sem tudom hova tenni..ha ezt nem érezném,nem lenne baj.Ez lehet az állandó stressztől,szorongástól? Vagy más bajom lehet?
2017. szept. 25. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, az lehet pánikbetegség tünete is. Nekem volt egy ismerősöm, aki hasonló problémáktól szenvedett és kiderült, hogy pánikbeteg. Rendszeresen járt orvoshoz, eleinte gyógyszert szedett, utána pedig meditációra és himalájai jógára járt. Már lassan 5 éve nincsen semmi baja és nem volt rohama.


Szerintem keress fel egy pszichológust és mondd el neki ezeket a tüneteket. Az a baj az ilyen betegségekkel, hogy általában sem a beteg, sem a körülötte lévők nem veszik komolyan és ezért húzódnak el évekig, pedig lehet kezelni és gyógyítani is az ilyen gondokat.


Menj el vele dokihoz és ő hidd el, majd segíteni fog.

2017. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Igen, lehet a stressztől, szorongástól. Ez magában képes nagyon legyengíteni a szervezetet, fejfájást, nyomásérzést előidézni. Hátfájdalmakat, hasi panaszokat. ( tudom, ezeket nem írtad, hogy lennének, csak azt szeretném érzékeltetni : a stressz rengeteg mindenre kihat, sok gondot okoz. )

Ért mostanában valami trauma ? Dolgozol valahol, a munkádat sikerül ellátnod?

Nem tudom, táplálkozol-e rendesen, eszel-e elég vitamint.

Nehéz így választ adni, de én nem gondolnám, hogy van szervi bajod.

Valószínűleg mentális így a leírásodból.

De végképp nem akarok hülyeséget mondani.

Jó, hogy a problémát beláttad és nem menekülsz előle.

Kérj a háziorvostól egy labor beutalót, ha gyengének, fáradtnak érzed magadat.

Lehet vashiány, vérszegénység. Ezeket könnyen tudják orvosolni.

Remélem, minden rendben lesz. Menj mielőbb a doktorhoz és mondd el neki a panaszokat.

Jó egészséget.

2017. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy mi a stressz és a szorongás oka?
2017. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem tudom pontosan mi váltja ki nálam,mert ha azt nézzük minden rendben van az életemben..mégis ezeket érzem,folyamatosan jár az agyam..a tünetekre gondolok,akkor is ha nem érzem éppen őket..ez egy ördögi kör..
2017. szept. 26. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!