Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te mit mondanál egy végsőkig...

Te mit mondanál egy végsőkig elkeseredett embernek?

Figyelt kérdés

43 éves férfi vagyok, és nincs senkim ezen a világon. A szüleim meghaltak. Nős voltam, de a feleségem is meghalt egy balesetben, miközben vártuk az első babánkat. Nekem Ő volt az Igazi. Más nem kell. A barátaim elhagytak, mert zavarta őket a szenvedésem a saját boldogságukban. Pszichiátert ne javasoljatok, mert egyszer már gyógyszerfüggővé tettek. A nyugtatókat már letettem, de az elvonás súlyos szociális fóbiát csinált nálam. Emiatt elvesztettem a munkámat is. Most úgy élek, mint az állatok, napokig nem is látok embert.

Nem akarok meghalni, de azt érzem, hogy húz befelé a sötétség. A traumákat, és a fóbiát leszámítva nincs komoly mentális betegségem. Küzdeni akarok, de nem tudom hogyan kell. Mit tegyek? Te mit tennél? Köszönök szépen minden választ! Isten áldjon mindenkit!



2017. jún. 24. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csinálj valamit, amit szeretsz. Járj valahová, ahol új embereket ismerhetsz meg, a többi történik magától.
2017. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én párom is meghalt, a gyerekem és az unokáim az ország másik felében vannak, és le sem szarnak. Csak akkor hívnak telefonon, ha kell valami nekik. Én feltaláltam magam egyedül. Számítógépezek egész nap, TV-t nézek, és pihenek. Annak ellenére, hogy kertes házban lakom, ki sem megyek a kertbe. Utálom a kerti munkát, nem is értek hozzá. A fűnyíráshoz embert fogadok. Találd fel magad. Kössél virtuális barátságot, akivel gépen keresztül tudsz beszélgetni. Ha szerencséd van, tudtok találkozni is.
2017. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

istenem ez nagyon rossz lehet, el sem tudom kèpzelni a fájdalmadat...

a helyedben munkába ès valami hobbiba fektetnèm minden időmet....

írtad hogy nem szeretnèl másik párt...megértem...de sztem ez lehet a kulcs, valaki aki miatt èrdemes èlned, ès kiszínezné a mindennapjaidat, egyedül minden olyan más.

nekem is ha hazaèr a párom a munkából szinte megtelik élettel a lakás.

háziállatot is tartanèk mindenkèppen a helyedben.

biztos van legalább egy barátod vagy ismerősöd akivel kimozdulhatsz elmehetsz valahova, próbálj ismerkedni, új életet kezdeni.

biztos hogy van oka annak hogy itt vagy, ès vár rád mèg sok jó dolog, csak ne add fel, hanem kezdj el èlni.

sok sikert neked! ès lègy boldog!

2017. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Menj pszichológushoz vagy keress egy mentálhigiénés szakembert, önsegítő kört, pszichodráma csoportot!


Ha eltöröd a karod, evidens, hogy orvoshoz fordulsz, nem? Akkor ha a lelked van összetörve, miért nem az? Kifogtál egy pszichiátert, aki nem jól segített, oké, értem. De vannak kiváló szakemberek, kérj segítséget!

2017. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben befogadnék egy kutyát menhelyről. Nem lennék egyedül, megmentenék egy ártatlan lelket és erőt adna ahhoz, hogy nap mint nap felkeljek. Lenne miért élni. Értelmet ad a létezésnek és még jót is teszel. A kutyának is, magadnak is...

Persze ettől még borzalmas ami veled történt, és nem helyettesíti a szakembert, vagy azokat a csoportokat amiket javasoltak, de mindenképpen segít és jó kezdés a gyógyulás felé.

2017. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kérdező férfi vagyok. Köszönöm az utolsó tanácsot! Volt 3 kiscicám, de el kellett őket ajándékoznom, mert nem tudtam enni adni nekik. A száraz kenyeret nem szerették sajnos. De lehet, hogy szerzek egy kiskutyát.
2017. jún. 25. 00:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Megértelek!

Én is így élek. :(

43/N

2017. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg akkor fogadj be élőlényt, ha nygilag és mentálisan alkalmas vagy az ellátására.

Továbbra is írom, kérj segítséget! Az egy darabig a nehezebb út, de aztán jobb lesz.

2017. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valaki szakember segítségét kérje, gondolok itt pszichológusra, ahhoz nagyon sok pénz kell.

Nem úgy megy, hogy besétálok az sztk-ba, és adnak segítséget...

2017. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pszichómokusokhoz már elvből nem megyek,Próbáltam, nem jött be. Mert semmit nem segítenek, csak teletömnek nyugtatóval, amitől egész nap csak aludnék. Nem akarok én bántani senkit, de látni se akarok egyet se. Ezen kívül minden ötletet szívesen fogadok. Köszönöm!
2017. jún. 25. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!