Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A túl sok ásványvíz fogyasztás...

A túl sok ásványvíz fogyasztás az káros?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam, hogy a túl sok ásványvíz fogyasztás egészségtelen. Mert állítólag lassítja az emésztést, epekövet, fogkövet megilyeneket okoz...

Én naponta 1-2 liter ásványvizet iszok ami szerintem a sok kategóriába tartozik, de nagyon szeretem. Csapvizet is iszok mert nálunk nagyon finom, de az ásványvizet sokkal jobban szeretem.


2010. máj. 27. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
napi legalább 2 liter folyadékot kéne bevinni a szervezetedbe. Vagyis az az 1-2 liter amit iszol, egyáltalán nem sok.. ha valaki 8 liter vizet iszik egy nap na az sok, és úgynevezett vízmérgezést kap, nagyon felhígul a vére, kevés lesz a szervezetében a K, Na. Símán bele lehet halni.
2010. máj. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én annyit tudok erről hogy a Nátrium tartalma fontos(többek között). azok a jók amelyeknek a Na-tartalma relatív alacsony (asszem 100mg/l allati). Legalábbis én ezt tanultam előző félévben megelőző orvostanból.
2010. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
23%

nem szeretik hangoztatni de az ásványvizek tele vannak nyomva tartósítószerrel hogy ne poshadjon meg algásodjon


a másik meg némi józan paraszti ész: ha láttál már forrást tudod hogy nem úgy van az mint ahogy az olajkutakból lövell fel az olaj csak ilyen kis gagyi lyukon csordogál nahmost garantáltan országszerte minden élelmiszerboltban raklapszám viszik az ásványvizet... jobb esetben azt amivel felütik megszűrik rosszabb esetben még csak azt sem teszik... ha megpróbálod elektrolíziselni a vizeket akkor mindenféle zöldes barnás szemét az ami ki fog válni benne és oldott állapotból így láthatóvá válik a zöld általánosan vegyszerek gyógyszerek hormonok élősködők jelei a barna meg vas és fekália /azaz sz*r/...


a PET palackokról enm is beszélve hogy mindenféle undorító vegyület oldódik ki belőle amivel felpuhítják egyfelől rákkeltő másfelől ösztrogén jellegű amitől sok a férfi mell /manboobs.co.uk :D/ meg mind2 nem részéről a meddőség habár a csapvíznek is általánosan 7xese az ösztrogéntartalma a megengedett határértéknek amire nem kéne határérték sem mert egyáltalán nem kéne bele ösztrogén...

másodsorban pedig rengeteg szemetet képez a rengeteg kidobott PET palack


az ásványvíz talán még mindig jobb mint a csapvíz javaslom kerülni a szénsavasat mert így is mikrobiológiai egyensúlyvesztés jellemzi a civilizált embereket azaz laikusan a kandidiázis volna ez ami a savasodás miatt van első sorban meg a leterhelt szervezetünk miatt


az ásványvíz másik fő szempontja hogy minél kisebb a TDS értéke /azthiszem Total Dissolved Solids/ azaz az össz oldott ásványi anyag tartalma annál jobb 300mg/l fölött már ivásra alkalmatlannak van minősítve hivatalosan minden víz tudomásom szerint egyébként ami nem kelát kötésben van ásvány azaz szerves alakban az inkább kövesít meg terhel mint értéket ad ami annyit jelent hogy 1% alatt van tudtommal ennek a hasznosuló része


a csapvizet nem biztos hogy részletezni kell a hormonokat gyógyszereket vegyszereket ilyesmit eleve ki sem tudják szűrni de a silány vízhálózat miatt még telemegy műtrágyákkal azaz nitritekkel nitrátokkal fekáliával mindenfáéle csúnya nehézfémmel /sok az ólom cső ami meg nem ólom az ólommal puhított könyökelemekből van emlékeim szerint/ meg arzén is van benne jócskán...


a szennyvíz 70%a tisztítatlanul megy vissza mellesleg márpedig faterom a fővárosi csatornázási műveknél dolgozik és döglött állat hűtőszekrény koton fülpiszkáló minden van benne......


amit tudok javasolni az a reverz ozmózis röviden RO technológiás víztisztító amik már 100000 alatt is kaphatóak (mi 70000ért vettük a miénket)

utánaszámolva megtérülő befektetés mind egészségben mind környezettudatosságban mind pénzben karbantartással vízzel vételárral együtt kalkulálva legalábbis jobb helyek árait figyelembe véve


a lúgosított vízek palackozva sem klaszterek alapján sem ORP érték alaján nem előnyösek hiába lúgosak ezt csak lúgosító géppel lehet megoldani teljes értékűen

ezeknek már nézzen utána aki akar, nem fejtem ki


én valamelyik nap megittam 7 liter vizet mert miért is ne alapon, nem lett tőle bajom de hogy ezt valaki ásványvízzel vagy csapvízzel megpróbálja azt nagyon nem javaslom...

2010. máj. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hááát...köszönöm,lehet,hogy le kéne szokjak róla. De ha belegondoltokmai világba mi egészséges???semmi...max. amiket te termesztesz otthon, meg te vágod le XD
2010. máj. 28. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad."


Ezek után ki hisz még neked?

2010. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

az hogy mi egészséges mi nem az tényleg nehéz kérdés és mondhatjuk hogy sz*runk bele az egészbe minthogy ott van 1000 másik károsító tényező mit is érünk egy kiiktatásával<erre a szemléletre azt tudom mondani hogy sok kicsi sokra megy már ha ez kicsi kategóriás... jah és jóból rosszból egyaránt.


szerintem aki nem hiszi járjon utána én eléggé sokat tanultam ezekről amúgy ez az első kommentem szóval nem tudom miféle hitelem is lenne... de ha utánanéztél adhatsz egy zöld kezes klikket:) amúgy javarészt józanul belátható dolgok vannak leírva amiken elég gondolkodni utána sem kell nézni... de bocs ha beletiport a 0 százalékom a lelki világodba.

2010. máj. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

'én valamelyik nap megittam 7 liter vizet mert miért is ne alapon, nem lett tőle bajom de hogy ezt valaki ásványvízzel vagy csapvízzel megpróbálja azt nagyon nem javaslom...'


lehet hogy én vagyok a gyengeelméjű de ezt sehogysem értem. ásványvíz, csapvíz, milyen vizet ihatsz még ezen kívül?

2010. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

mint írtam RO szűrőnk van ami a jelenkori legjobb víztisztító


ennek alapja röviden csak annyi hogy valami anyagba lézerrel akkora lyukakat csinálnak amekkorán vízmolekulánál nagyobb részecskék nem férnek át... ha rákeresel így hogy RO vagy hogy reverz ozmózis kidob 1000 oldalt hogy melyik mit tud nem tudom sem azt hogy árban sem azt hogy felszereltségben milyenek /a miénk emlékeim szerint 70e ből csupán motorral és visszasózó patronnal nem rendelkezik, amiből az előbbi még sosem volt számomra probléma talán ahol kisebb a vízhálózati nyomás ott számít..., az utóbbi ANTSZ előírás de szerintem jobban járok ha növényeket rágicsálok az ásványokért amik legalább olyan biológiai kötésekkel rendelkeznek amik segítségével azok nagyságrendekkel jobb hatásfokkal tudnak hasznosulni... amit írtam a hosszú kifejtősben hogy kelát kötés az volna ez amit most említettem/

infót viszont bőven találsz szerintem mindnél hogy hogy működik hogy mit tud stb...

2010. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A szénsavas Szentkirályi ásványvízben az összes oldott ásványianyag-tartalom 520 mg/l, ezek szerint a Szentkirályi ásványvíz hivatalosan ihatatlan? :)
2012. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!