Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A sok mézes tea fogyasztás...

A sok mézes tea fogyasztás káros a fogakra?

Figyelt kérdés
Napközben elég sok, csak mézzel ízesített teát iszok. Fogmosásra este van lehetőségem csak.
2009. okt. 6. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát meglehetősen rongálja. Minden bögre tea után úgysem tudnál fogat mosni, de mondjuk mindenhol van mosdó, ahol mondjuk egy kis öblítést végezhetsz tiszta vízzel. Ha épp nagyon tenni akarsz valamit.
2009. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
a méz természetes anyag szóval nem hinném hogy nagyon károsítaná a fogadat. pláne ha minden este mosol. amúgy igen ha nagyon félted a fogaidat akkor öblítsd ki a szádat. de persze langyos vízzel. a hideg nem tesz jót. főleg meleg tea után. de gondolom ezt tudod. amúgy napközben kb. hány bögrével iszol? és miért?
2009. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5-6 2dl-es bögrével. Hogy miért? Folyadék-utánpótlás céljából :) Most, hogy már nincs hőség, az ásványvizet nem kívánom annyira. Hajlamos vagyok nem inni, nem érzem a szomjúságot, így inkább olyat iszok, ami finom :)
2009. okt. 6. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:

hát... nem tudom. mi nem vagyunk fogorvosok! kérdezd meg őt. amúgy köszi hogy lepontoztatok! kedves első! pedig én FEL pontoztalak! nagyon hálás vagyok... amúgy ha valaki utána nézne akkor tudná hogy a mézet nagyrészt a méhek csinálják nem az ember! a cukor is természetes de azt kifehérítik lekezelik... amúgy itt nem is igazán az a fontos hogy méz vagy cukor. mert ha jobban belegondolunk a tea miatt lesznek sárgák a fogaink. hiszen megfogja a színt. de ha megmossuk a fogunkat általában lekopik. amúgy azt tudom ajánlani még hogy mikor hazakerülsz az első dolgok között ott legyen a fogmosás. ha így nyugodtabb vagy. de tényleg kérd ki a Fogorvosod tanácsát!


Üdv.: második válaszoló

2009. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia Második!

Miután megírtam a választ, most jöttem fel megint, bár nem minden nap szoktam ide járni. Miért evidens, hogy én pontoztalak le? Általában akkor szoktam pontozni, ha valakivel egyetértek, a másik kezeket meghagyom az unatkozóknak.

Ami pedig a mézet illeti, nyilván a méhek csinálják. Természetgyógyászként rengeteget tanultam róla, biztos, hogy nem szállnék vitába ezzel.

Ettől függetlenül nem tudom, hogy miért gondolod azt, hogy csak az rongálja a fogakat, ami nem természetes? A méz tartalmaz cukrot és rongál, akkor is, ha a méhecskéknek nem ez volt a szándéka. A gyümölcsök is nagyon egészségesek és természetes eredetűek (többnyire), mégis tartalmaznak rengeteg savat és cukrot, amik szintén nagyon is rongálják a fogzománcot. Tehát ha valami természetes és még egészséges is, az attól még nem biztos, hogy nem bántja a fogakat.

Hozzáteszem, ezt a válaszodat sem pontoztam.

Szép napot mindkettőtöknek!

2009. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
á nem emiatt! nyugi! nem haragszom én rád! csak ideges voltam!
2009. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a teánál jobban semmi nem k*rja szét a fogakat, cáfolja ezt valaki?
2009. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!


A zöld teában található fluorid - abban az esetben ha nem édesíted - lerakódik a fog apró repedéseibe és innen beépül, erősítve a fogzománcot. Ha cukrozod, mézezed, akkor már nem tesz olyan jót. Olvastam, hogy japánban volt egy 250 napos kísérlet, ahol édesítőszer nélküli zöld teát fogyasztó-, és édesített üdítőt fogyasztó gyerekek fogait vizsgálták. Az előbbi csoportnak fele annyi lyukas foga lett... :)

2009. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!