Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok folyamatosan...

Miért vagyok folyamatosan fáradt és lehangolt?

Figyelt kérdés

Másodéves gimnazista vagyok, pár hónapja (nem feltétlen az iskolakezdés óta, csak most jobban érzem) folyamatosan fáradtnak érzem magam, egyszerűen nincs az az alvásmennyiség, ami mellett kipihenten ébrednék, és lendületese végig tudnám vinni a napot. Alapból sem vagyok egy koránkelő típus, de korábban nem volt ilyen problémám, hogy már negyedik-ötödik órán nem tudtam koncentrálni, vagy hogy már az ébredést követő öt percben arra gondolok, hogy ha hazajöttem, milyen jót fogok aludni.

Reggel nyolctól fél négyig vagyok általában iskolában, háromnegyed négykor hazaesek, és itt ennyi volt a napom, gyakorlatilag utána semmi produktívat nem tudok csinálni. A házikat este nyolc felé szoktam összecsapni, és ha nincs dolgozat másnapra, egyáltalán nem tanulok. Hétköznap általában teljesen eluralkodik a káosz körülöttem, a tankönyvek halmokban az asztalon, holott van kijelölt helyük, a szennyes a sarokban satöbbi. Emiatt a szombatom (amikor van egy minimális energiám) takarításból áll, mert a kupi viszont zavar, nagyon is.

A fáradtság egy dolog, viszont van egy hatéves németjuhászom, és most két hete eljutottam arra a pontra, hogy megkérdeztem magamtól, hogy el tudom-e látni normálisan szerencsétlent? Szokásnaplót vezetek, szeptemberben összesen tizenegy sétánk volt, régen naponta minimum egy volt, hétvégén kettő is. Igazából borzasztóan sajnálom szegényt, de van, hogy leülök sorozatot nézni a séta előtt, és random elalszok, vagy öltözködés közben jövök rá, hogy nem tudok kimozdulni, nem visz rá a lélek.

Ez az utóbbi időben borzasztóan idegesíteni kezdett. Elegem van abból,hogy folyamatosan ásítozok, majd' lecsukódik a szemem, gyengének érzem magam, és eluralkodik felettem a lustaság. Anyával próbáltam erről beszélni, de csak annyit tudott mondani, hogy ez a kamaszkor, meg hormonok, meg hogy bírjam ki ezt a hátralevő időt. Vele egyébként jó a kapcsolatom, annak ellenére, hogy hatodikos korom óta vannak velem problémái. Viszont én ezt a kamaszkor dolgot nem látom reálisnak, az osztálytársaim tele vannak energiával, minimális alvással is működnek, nem esik nehezükre emberi időben kezdeni a napot. Én meg a fél életem alvással töltöm, lusta vagyok, nincsenek terveim, és az elkeseredettségen kívül maximum néhanapján egy szikrányi örömöt érzek, mást semmit.

Gondoltam arra, hogy talán az életmódommal van probléma, mert bár nincsenek káros szokásaim (dohányzás, italozás és féktelen hétvégi bulik, csak a heti egy energiaitalom), nem étkezek túl egészségesen. A reggelit kihagyom, suliban egy szendvics, és ha hazajövök akkor esetleg egy zacskós leves, vagy valami, amit könnyen össze tudok dobni. A tesiórán és a néhai kutyasétáltatásokon kívül nem mozgok túl sokat. Gondoltam arra is, hogy depresszió, de ennek nem látom túl sok esélyét. Nyár elején (ugyanezen okok miatt) csináltattunk egy vérképet, de a doki közölte, hogy tökéletes, csak a vérsüllyedésem volt kicsit magas (mint az öt évvel ezelőtti vérképemben is). Őszintén szólva, nem szeretnék ezzel a problémával orvostól orvosig járni, de ha nem javul, kénytelen leszek.

Ha valakinek van esetleg hasonló tapasztalat önmagával/gyerekével, akkor örülnék, ha megosztaná, vagy ha van valakinek elképzelése arról, hogy mi okozza ezt a levertséget és szűnni nem akaró fáradtságot, akkor azt szívesen olvasnám! Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!

16/L



2017. okt. 8. 21:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy próbálkoztam koffeinnel élénkíteni magamat, kávéval vagy fekete teával, nem sokat segített. A vérnyomásom is alacsony.
2017. okt. 8. 21:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Iszol te elég vizet? A kiszáradás ilyen tüneteket okoz. Szedjél valamilyen multivitamint vagy ami még jobb lehet, béres cseppet. Nekem utóbbi bevált (fél év kúra), de próbálkoztam supradynnal is, amitől olyan lettem,mint egy mormota. Nyilván, ha hosszútávon is betegesen fáradtnak érzed magad, akkor érdemes ezt komolyabban kivizsgáltatni. Nem lehet mindent kimutatni egy mezei vérképből.
2017. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit én hirtelen látok:


Nem kap a szervezeted megfelelő táplálékot! Nagyon fontos,hogy reggelizz! Egyél zabpelyhet, szendvicset zöldségekkel, igyál egy teát. Fontos,hogy napi legalább 4-5x egyél és abból egyszer főtt ételt. Tipikusak a tüneteid arra,ha valakinek nincs elég tápanyag a szervezetében.

Ezen felül igyál fizet. Sokat!


Én még magamon azt vettem észre,hogy a mozgás élénkít. Heti 3-4x járok edzőterembe és utána a napokon fele annyira sem vagyok fáradt,érdemes lenne kipróbálnod. De edzést csak táplálkozással,mert ki fogsz dőlni másképpen

2017. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 feco8888 ***** válasza:

C-vitamin !

Vitamin hiányos vagy!

Napi 5-6-gramm C-vitamint szedj az év 365 napján!

2017. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!