Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kattogó fül, mitől, mi ez?

Kattogó fül, mitől, mi ez?

Figyelt kérdés

Sokat voltam náthás az elmúlt hetekben, azóta ha rágok a jobb fülem "kattog", vagy ha pl. hozzáérek a fülcimpámhoz akkor is. Mi lehet ez?

Nem olyan mintha be lenne dugulva, ugyanis hallok vele rendesen.



2017. okt. 10. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami kis váladék van még benne. Próbálj inhalálni, aztán fújd ki erősen az orrod úgy, hogy a másik felét befogod.
2017. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem pont ez Volt nyáron. A doki tett bele valami krémet gézzel, 3 napra. Aztán elkezdett javulni.
2017. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

jellemzően fülkürthurut jele. a fülkürt nyálkahártyája van bedagadva, és így a falai össze vannak tapadva. Rágás, ásítás stb során ez a járat megnyílik, és az adja a kattanó hangot.

Érdemes vele foglalkozni, mert ha a dobüreg nem tud miatta szellőzni, középfülgyulladást okozhat.

Helyi melegítés (pl este sópárna, meggymagpárna, stb) jó hatású lehet, néhány orrspray is használható (pl rhinospray), de ha zavaró, azért elsődlegesen orvoshoz kell menni, aki biztosra meg tudja mondani, hogy mi a baj.

2017. okt. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A héten megint kijött, mert kicsit megfáztam és háton aludtam el. Következő este úgy aludtam, hogy a kattogó fül legyen felfelé, és tettem rá melegvizes tömlőt. Másnapra elmúlt.
2017. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!