Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van állandó hányingerem?

Mitől van állandó hányingerem?

Figyelt kérdés

Nyáron kezdődött az egész, napokig, állandóan hányingerem van, pár nap szünet, és kezdődik előlről csak más mértékben. Például most is direkt felírtam a naptárba, több mint egy hete folyamatosan hányingerrel kelek és fekszek. Van amikor reggel rosszabb, van amikor este, de általában napközben érzem a leginkább, főleg mikor tömegközlekedési eszközzel utazom. És borzalmas, mert sokszor érzem azt hogy egy hajszálnyira vagyok attól hogy hánnyak de nem megy, csak szenvedek tovább.

Ehhez néha szédülés is társul, de az egyáltalán nem veszéses, lehet hogy azt csak bemesélem magamnak.

Az a furcsa ebben, hogy nem a gyomromban érzem hanem a torkomban, állandóan olyan érzésem van mintha egy góc lenne a torkomban, pontosabban egy savas góc, és onnan "sugárzik" ez a hányinger.

Eddig a stresszre fogtam, de az az igazság hogy eddig is voltak stresszes időszakok az életemben, a középiskola szinte csak ezekből állt, és már a negyedig évemnél járok, eddig még idegeskedés soha nem járt hányingerrel.

Gondoltam még arra is hogy a szemem a hibás, -3-asak a lencséim, és már ideje lenne újat csináltatni, de ezzel is az a tapasztalatom hogy a gyengébb szemüveg még soha nem okozott hányingert, maximum szédülést vagy fejfájást.

Vagy egyszerűen csak savas a gyomrom? A sok kávé közrejátszhat ebben?

Vannak ismerőseim akik hasonló gondokkal küzdenek, valaki már több mint egy éve, és hiába vizsgálgatják, egyszerűen nem tudják megmondani mi okozza a hányingert és szédülést..

Érdemes ezzek orvoshoz menni? Mi okozhatja, nektek voltak már hasonló élményeitek? És hogyan tudnám csökkenteni ezt a hányingert?



2017. okt. 26. 16:23
 1/5 anonim válasza:

Nekem volt hasonló problémám, mindenképpen menj el orvoshoz, mert később komolyabb következményei is lehetnek.

A sok kávé szerintem nem tesz jót neki, legalábbis nekem nem tesz jót, főleg reggel.

2017. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia! Nevet és kort tudnál mondani? Ha lány vagy akkor nem lehet hogy a menstruációd okozza? Ha pedig nem akkor szerintem fordulj orvoshoz. Így látatlanban nem igazán lehet megmondani.... A stressz okozhatja nagyon sok mindenkinél például nálam is. Utazások során ha hosszabb útra megyek akkor én DEDALONT szoktam bevenni. De ezt csak hosszabb utakra érdemes bevenni.. Próbálj meg ilyenkor mélyeket lélegezni és szénsavas vizet inni vagy Salvust. Próbáld meg valamivel elterelni a figyelmed... De én még mindig az orvost tartom a legmegfelelőbb megoldásnak! Majd írd meg h mi lett! Legyen szép napod! ❤️
2017. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Lány vagyok egyébként, 18 éves, de nem hiszem hogy ez az egész összefügg a menstruációval.


Jövőhéten mindenképp elmegyek orvoshoz, hátha mond rá valamit.

Első, megkérdezhetem hogy nálad mi volt a probléma?

És ezzel kihez menjek, előbb háziorvos aztán ő majd rovább küld?

2017. okt. 26. 19:07
 4/5 anonim válasza:
Szia én először házi orvoshoz mentem, ő küldött gasztroeterologushoz. Nekem sajnos refluxom van, meg tejérzékeny is vagyok. De kaptam gyógyszeret azóta jobb a helyzet.
2017. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na mi lett végül?
2017. nov. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!