Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi bajom van? Mit tudnék...

Mi bajom van? Mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje vannak ezek a tünetek.

Az egyik dolog, ami feltűnt, hogy régen talán egyszer voltam beteg egy évben, idén már négyszer is voltam. Nem volt komoly egyik sem, ebből kettő nátha volt lázzal, fejfájással, köhögéssel, de az a kettő egy hónappal egymás után. Mondjuk akkor mindenki náthás volt, lehet, hogy elkaptam.

Mostanában sokszor fázom, amikor nem vagyok egy fázós típus. A lakásban megy a fűtés, ha kimegyek, felöltözöm rendesen. Hidegek a végtagjaim is. Máskor meg az van, hogy lefagyok majd utána meg megsülök. És nem tudom mennyire tartozik ide, de azt is észrevettem, hogy erőteljesebben izzadok. Használok dezodort, de nem sokkal utána büdös leszek, akkor is, ha nem sportoltam és nem hordok izzasztó anyagú ruhákat.

Ha sokáig fekszem vagy ülök valahol és utána felállok, néha pár másodpercig szédülök.

És ami a legrosszabb, hogy néha rámtör egy rosszullét. Ez van, hogy akkor, amikor izgulok vagy nagy és új dolog előtt állok, de van, hogy oktalanul, csak úgy. Ilyenkor először azt érzem, hogy valami nincs rendben, nem vagyok olyan jól, mint szoktam. Levertebb vagyok. Hányingerem van, nem tudok enni, félek attól, hogy hányni fogok. Van, hogy egy hajszál választott el tőle és már ki is mentem a wc-hez, mert annyira azt hittem, hogy hányni fogok. Néha remegek is. Ezt a dolgot viszont nem tudom hova tenni, fogalmam sincs miért van és eddig akkor miért nem volt.

Vannak olyan időszakaim, amikor pár napig étvágytalan vagyok, alig eszek valamit. A szüleim ezt sosem értik, mindig csodálkoznak, hogy miért nem eszek és kérdezgetik, hogy mi bajom van.

Nagyon fáradékony vagyok, nagy az alvásigényem. Időben, este 10 körül fekszem (van, hogy fél 10), ha iskolába kell menni, háromnegyed 7-kor kell kelnem, de alig bírok felkelni, azt érzem, hogy akkor tudnék a legjobban visszaaludni. Hétvégén 8-9 órakor kelek. Napközben is szoktam fáradtnak érezni magam, akkor is, ha semmi megerőltetőt nem csinálok. Amikor hazajövök az iskolából, legszívesebben csak pihennék egész délután, alig van energiám tanulni.

Az alvásom sem mindig olyan mély, mint régen. Tudok aludni, csak nem olyan mélyen.

Már nagyon unom, főleg ezeket a rosszulléteket. Fogalmam sincs mi bajom. Ezzel forduljak orvoshoz?

Ha esetleg fontos információ lenne: jelenleg szedek vasat (pezsgőtabletta formájában), C vitamint és D vitamint (a háziorvosom mondta, hogy ősszel és télen szedjem). Nem vagyok allergiás semmire. Nem voltak egészségügyi problémáim sem.

15 éves lány vagyok


2017. nov. 3. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:
huh mi ikrek vagyunk ilyen szempontból, csak nekem enyhébbek a tüneteim. gimis vagy? lehet hogy a stressz, sőt biztos. ha szeretnél beszélni privátban, nyugodtan gyere. (14/L)
2017. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!