Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki megtudna magyarazni,...

Valaki megtudna magyarazni, hogy miert faj a fejem a kavetol?

Figyelt kérdés
Kave ivas utan korulbelul negyed-felora mulva jelentkezik ez a 'tunet', hogy iszonyatosan faj a fejem, sokaig. Tudom, hogy a kavetol, mert mar megfigyeltem, viszont a miertjet szeretnem megtudmi. Sok embernek akkor faj a feje, ha nem iszik avagy tobbet iszik, mint amennyit kene. En nem iszok tobbet, sot ha sok tejjel iszom akkor is jelentkezik ez. Mindegy, hogy fozos kavet vagy 3in1bent iszok. Arra gyanakszom, hogy alapvetoen nekem alacsony a vernyomasom, alt. a pulzusom 50, es kis koffein hatasara megemelkedik hirtelen. Ez lehetseges??

2017. nov. 3. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak a vérnyomás megemelkedésétől, de adott helyen agyi érszűkület kialakulásáról is szó lehet. A koffeinnek ugyanis érszűkítő és értágító hatása egyaránt van, de ez dózisfüggő. Egy vérnyomásmérővel a vérnyomás ellenőrizhető, a kávé adagot meg lehet csökkenteni (vagy teljesen elhagyni).
2017. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet érzékeny vagy a koffeinre, igyál Inka gabonakávét.
2017. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges...ha csak rosszúl vagy tőle és nem létfontoságú inkább ne idd...próbáld ki, hogy fekete teával is ugyan ez a hatás vagy nem...lehet elég lenne teáznod, hogy élénkebb legyél és nem

szenvesztetni magad a kávé mellékhatásától..nekem ilyen csak akkor jelentkezik, ha túl sok kávét iszok éhgyomorra,de olyankor kicsit remegek is és hányingerem van/mióta tudom ez ritkán fordul elő csak ha rohanós napom van/ bár én nem is tejezem túl, inkább közel feketén iszom, hogy hatása legyen...

2017. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Helyette zoldteaval inditom a napot. Ugy tudom, hogy kulonbozo teakba is van koffein, koztuk a zoldteaba is, de attol nincsen ilyen kellemetlen tunetem,ugyhogy nem hinnem, hogy a koffeinre erzekeny lennek.

Nem iszok kavet, probalom kerulni, csak ez erdekelt,hogy vajon miert is van ez :)

2017. nov. 3. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már alapból dehidratált vagy, és a kávé vízhajtó hatása erre még rátesz egy lapáttal. A dehidratáltságtól sűrűsödik a éred, nem tud kellő mennyiségű oxigént szállítani az agyadnak. Igyál több vizet. Jobb helyeken egyébként vízzel kínálják a kávét noha ez inkább csak gesztusértékű, mert az a fél-egy deci víz nem sokat jelent egy csésze jó erős kávé vízhajtó hatása mellett.
2017. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*sűrűsödik a VVVVVéred,
2017. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!