Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtudná magyarázni valaki...

Megtudná magyarázni valaki mit jelent ez a 0% THM-nél?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 100 ezer forintos termèket a media marktban, 0% thm van és 19 hónapra. Ez áll még a leírásban:

Referencia THM:0%, 500 000 Ft, illetve 2 000 000 Ft hitelösszeg és 19 hónap futamidő esetén. Nekem fel kell venni 500 ezer Ft-ot hogy vissza fizesem, vagy mi? Nem tudom értelmezni. Mert úgy gondoltam hogy a 100 ezer forintot a 19 hónapra elosztva fizetem. Köszönöm előre is a korrekt válaszokat!


2016. okt. 12. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Most gondolj egy általános hitelajánlatra.

A teljes visszafizetendő kamat alapvetően változhat ha más a futamidő vagy a felvett összeg. A THM mégis egy számként jellemzi azt, hogy mennyi kamatot fizet vissza az ember, épp ezért a hirdetésekben nem tudják minden egyedi konstrukcióhoz megadni a THM értékét, valamit viszont meg kell adni. Ezért a hitelintézeteknek elő van irva, hogy ha THM értéket adnak meg egy hitelajánlathoz, azt milyen szabályok szerint kell tenni. Az egyik ilyen szabály, hogy oda kell irni, hogy a hirdetésben megadott THM mégis milyen futamidőre és hitelöszegre vonatkozik, hogy a hitelt felvevő ember tudja, hogy az nem feltétlenül lesz rá is igaz, a hirdetésben megadott THM csak az adott feltételek mellett igaz.


Ha a boltok vállanak ilyen akciót, hogy 0% THM, akkor általában az minden féle felvett összegre 0%-ot jelent, de mivel ez egy konkrét hitelajánlat, a hitelintézetnek muszáj megadni egy irányadó futamidőt és összeget, hogy ő konkrétan mire számolta ki a 0% THM-et. Ettől persze általában más összegekre is 0% a THM ilyenkor, de egyszerűen jogszabály köti a hitelintézetet hogy odairjon egy összeget.


Természetesen nem kell felvenned 500 ezer forint hitelt, a leirást úgy kell értelmezni, hogy 500 ezer forint felvett hitelre a THM 0%, de ettől még természetesen más összeg is felvehető hitelként.

2016. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. A lényeg hogy elég a 100000Ftot visszafizetni.
2016. okt. 12. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!