Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős, érezhető szívdobogás?

Erős, érezhető szívdobogás?

Figyelt kérdés

Lassan egy hete érzem a szívdobogásom, mert olyan erős.Nem ver se gyorsabban, se lassabban, csak sokkal erőteljesebben.Elalvaskor a legzavaróbb.

Volt egyszer már ilyenem, de akkor nagyon stresszeltem.Most a nyakamon van a szalagavató, de nem érzem magam annyira stresszesnek tőle, hogy így kijöjjön rajtam.

Nektek volt már ilyenetek?Mit lehet tenni?

Orvosnál már jártam, és elvileg nincs semmi bajom, de kezd borzalmasan zavaró lenni ez a jelenség.

18/L



2017. nov. 4. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nàlam màr vagy 10 éve szinte mindennapos.Nàlam se talàltak bajt pedig sokféle vizsgàlaton voltam.Bàr én 40 éves nő vagyok.Vannak jobbb időszakok,vannak rosszabbak.Példàul mensi előtti két hétben jobban érzem a szivem.Meg vannak szorongósabb időszakaim,napjaim.Amikor ugyan nem érzem magam félősnek,stresszesnek,de érzem,ahogy mégis jön valami ok nélküli feszültség és őrültgyors lesz a szivverésem.De van hogy nem gyors csak nagyon erősen ver.Az is zavar.Gyakran a fülemben is hallom a szivdobogàst.Mondjuk a vérnyomàsom nem teljesen oké.De ez attól függetlenűl jelentkezik nàlam.

Nekem amik elég jók rà:a bétablokkoló és a nyugtató teàk,a ralaxàció.Vagy néha jó a lassú séta a friss levegőn.

2017. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az ilyesmi többnyire pszichés. A stressz sokszor nem olyan, hogy konkrétan tudod, hogy miért vagy éppen ideges; össze is adódhat sokféle hatás. Szalagavató, szorongás óra vagy párkapcsolat (vagy annak a hiánya miatt), vagy akármi más.


A futás, vagy bármilyen mozgás (bringázás, úszás, mittudomén, amit szeretsz) segíthet - nekem szokott, főleg ha, hülyén hangzik, de úgy érzem magam, mint amikor a dízelmotor alapjáraton szét akarja verni a kasztnit.


A másik, hogy gondold végig, hogy mik okozhatnak feszültséget benned, mik azok a dolgok, ami miatt aggódsz, amitől félsz, ami stresszel. Rangsorold magadban, gyorsan rájössz majd, hogy mik a főbb kiváltó okok.


Az is lehet, hogy egyszerűen a sok apró hatás halmozódott, és fáradni kezdesz. Van ilyen, bár én iskolában nem tapasztaltam, egész egyszerűen azért, mert a szünetek alatt bőven volt időm regenerálódni. Amióta dologzom, és a saját lábamra álltam, más a helyzet, bizongy egy-egy sűrűbb év végére csúnyán el tudok fáradni, ami pontosan ilyesmiket is tud okozni, ha nem figyelek. Ha ez a helyzet, akkor ragadj megm inden alkalmat a kikapcsolódásra. Csinálj mást. Ha nem kirándultál kirándulj, ha tévé előtt ültél, akkor olvass, vagy főzz, vagy barkácsolj, vagy mittudomén, a lényeg, hogy tök más legyen, mint amit általában csinálsz, érezni fogod, hogy mi az, ami feltölt.


Végül, de nem utolsósorban az időjárás-változás is rájátszhat.

2017. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Igyekszem életmódot váltani.
2017. nov. 7. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!