Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez pánikroham volt? Jó gyógysz...

Ez pánikroham volt? Jó gyógyszereket vettem be? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elég stresszes napom volt, naponta szedek vérnyomáscsökkentőket.reggel 1 bétablokkolót, este Valsartant (angiotenzin 2 gátlót)egyet.Most hirtelen nagyon elkezdett a szivem dobogni a fülemben, aztán nagyon szaporán vert.Megijedtem hogy felugrott a vérnyomásom, bevettem fél tensiomint,meg egy egész frontint, amit csak ritkán szedek.Szokásos vérnyomáscsökkentőm este 5-körül már bevettem, most 140/90 körül van, kissé kómás lettem, de a szivem már nem kalapál.Jó van ez így vagy túlgyógyszereztem magam?Pánikrohamom lehetett?Állitólag pánikbeteg vagyok. de nem tudom elhinni.
2017. nov. 14. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Lehetséges hogy egy nem tudatos feszültség érte el az agyad és egy ilyen pánikszerű jött rad . De lehet ez az időtől és bármi mástól nekem 3 napja ez van valamiért . Mondjuk nekem a stressz. Ha a gyógyszerhez nyúltal rögtön akkor valószínű hogy pánikroham .


Nem hinnem hogy túl gyogyszerezted magad mert akkor rosszul lennel most is.

Hány mg-os frontint vettél be ?

2017. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól tetted hogy bevetted a gyógyszereket. A pánikrohamot kezelni kell! Hány éves vagy? A Valsartánnal, bétablokkolóval, és a Frontinnal nem tudsz ártani. Gondold végig, hogy ideg alapon van? Akkor igyál meg ilyen stresszes napon pár bögre citromfű-cickafark teát.
2017. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
42 éves vagyok.Mostanában utóbbi 1-2 hétben gyakoribbá vált ez, hogy hirtelen rámjön ilyen érzés, hogy "mintha nem stimmelne valami", aztán érzem, hogy "megy fel bennem a pumpa", erősebb, vagy túl szapora , szinte megszámolhatatlan szivverés, remegés, halálfélelem,a szapora szivverés mozgásra rosszabb, hallom a szivverésem közben a fülemben.Legyengülök.Most voltam minap ekg-n, rendben találták, bár észrevették a mitrális prolapszust, ami gyerekkkorom óta megvan.Azt mondták, ettől függetlenül egészséges a szivem, ne aggódjak.Ilyen rohamok alkalmával néha nagyon kiugrik a vérnyomásom is, 180/100 is szokott lenni.Emiatt persze még jobban beparázok.Az egész viszonylag hamar elmúlik, kb fél óra a legrosszabb része.De a magas vérnyomás nehezen megy le utána,ilyenkor pánikszerűen már kapom is be a tensiomint, most még a frontint is, pedig félek tőle.A vérnyomásom most lement 120/80-ra és a szivem is hamar megnyugodott, de előtte egész nap feszült voltam mert volt itthon vita és nagyon kiakadtam szerintem amiatt lettem most rosszul.Most elég zombi vagyok, biztos hat afrontin, olyan leszarom állapotba kerültem és úgy járok, kb mint egy részeg.0.5-ös frontin,ha éjszaka újra rosszullenék, be lehet nég venni ezekből?(tensiominből meg frontinból?)tensiominból felet szopogattam el, frontinból egészet szedtem be.De remélem kitart a hatása reggelig.Frontin egyébként ellazítja az izmokat?Vérnyomást csökkenti?
2017. nov. 14. 20:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Citromfűt, kamillát sokszor iszom, de nem sokat hat.
2017. nov. 14. 20:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy általában akkor van ilyen, ha egyedül maradok itthon éjszakára.Mosat is egyedül vagyok és reménykedem hogy megélem a reggelt és nem kapok szivrohamot :( Magas a vérnyomásom és ebbe bele vagyok betegedve, fél óránként mérem, már másra nem is tudok gondolni :(
2017. nov. 14. 20:26
 6/7 Chloe110780 válasza:
Szia! Nekem is ez a problémám de én nem este vagyok rosszul hanem napközben mert én akkor vagyok egyedül.Ilyenkor mindig át kell hívnom valakit és attól jobban leszek.Antidepit 2 hete szedek hatása eddig nincs csak a rivotrilnak.
2017. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Frontinbol maximum napi 1mgra emeld az adagot és csak akkor ha muszáj mert hozza szoks
2017. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!