Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori rosszullét reggelente,...

Gyakori rosszullét reggelente, gyomor fájdalom, hányinger mitől lehet?

Figyelt kérdés
Reggelente amikor felébredek, úgy érzem hogy éhes vagyok, fáj a gyomrom de ilyen kellemetlen gyenge fájdalomról van szó. Mindig reggelizek, de utána egy darabig még hányingerem van, nehezen böfögök. Gyomorégésem is gyakran van. El képzelhető a hogy a helytelen táplálkozás, vagy mozgás hiány miatt lehet? Volt már valakinek hasonló problémája? Tudnátok segíteni? Anno az orvos amikor elmentem ezzel a problémával a quamatelt írta fel. Szedem néha, de olyan is is kategória.

2017. dec. 4. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl a szorongástól van ez
2017. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jó az emésztésed.

Én is hasonló cipőben jártam/járok.


Tavaly voltam nagyon rosszul, totál beadta a derekát az emésztésem, lement a kaja megemésztetlenül a beleimbe és bélelzáródásom volt, na az kegyetlen fájt, majdnem mentőt kellett hívni de inkább telenyomtam magam hashajtóval. :)


Idén már lényegesen jobb a dolog, bár még van hova fejlődnöm.


Vegyél egy 50 darabos dobozos Kreon 10.000-et, az 1500 forint.

Naponta dobj be nagyobb étkezésenként egyet, ez nekem rengeteget segített.

Ha beválik akkor válts Pangrol 10.000-re, az olcsóbb.

100 darabos 2500 környéke, így spórolsz pár forintot...

Ha puffadsz akkor ajánlom a Teva Anaflat-ot, 50db-os, nagyon jó tud lenni.

Gyomorégésre Rennie, vagy ha megbírod inni akkor szódabikarbóna a jó :)


Kerüld a szénsavas üdítőket, azok nagyon csinálják a savat.

Kerüld a vörösbort, az is iszonyat savtermelő.

2017. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az emésztésemmel nincsen semmi baj. Viszont a szorongással annál inkább mivel hogy szorongós típus vagyok. Sokat buszozok kb 30-40 perc suliba s azalatt szokott jelentkezni, nem szeretem a helyzetet mert sok emberrel vagyok egy légtérbe zárva sokáig és olyankor tőr rám a hányinger s attól félek mi van ha behámyok a buszon.
2017. dec. 4. 13:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, hát ezt nem írtad a kérdésedben...

így feleslegesen törtem magam :P


Ez szociális fóbia féleség.

Ha ez vígasztal, rengeteg ember küzd vele, köztük én is.

Ha nagyon elviselhetetlen akkor pszichiátria és kapsz valami gyógyszert ami segít valamennyire. :)


De legjobban fejben dől el.

Én pl. nem szeretek boltban sorba állni.


Persze könnyű mondani, így a gép előtt ülve, hogy ezt meg azt kell csinálni, de ha az ember ott van akkor megint más a szitu :)


Én ha látom, hogy sokan vannak a sorban akkor van, hogy inkább kimegyek a boltból és visszamegyek később, vagy ha már egy teli kosárral beálltam és lassan megy akkor próbálok valami jóra gondolni, vagy arra, hogy jó pasi vagyok mert magas vagyok :D meg ilyen baromságok.

2017. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, mert először nem gondoltam arra hogy a szorongásnak köze lehet hozzá, mert csak a gyomrom kellemetlen + a hányinger. Megfordult már a fejemben hogy vmi komoly gyomor betegség vagy társai, de a szorongásra nem gondoltam. Nagyon rossz úgy ébredni minden reggel hogy fáj a gyomrom + hosszan tartó hányinger az hogy ez idegi alapú is lehet? Nem gondoltam.
2017. dec. 4. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szorongsz, akkor nagy valószínűséggel pszichés alapú.
2017. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!